29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

YETI W TUCHOLSKIEJ KOMENDZIE POLICJI ?

2 min read

Wszystko stało się jasne, nasze województwo otrzyma nowe radiowozy. Część z nich sfinansował policyjny budżet, jednak z tej puli do naszego powiatu nie trafi ani jedno auto. Dlaczego, skoro na jednym ze spotkań w Tucholi (spotkanie u burmistrza),  TOKiS wprost z ust pani minister MSW, otrzymał takie zapewnienie?

Inaczej ma się sprawa z drugą możliwością, którą wykorzystano, część pieniędzy przeznaczonych na zakup nowych radiowozównowe Skoda Yeti trafiła z budżetu policyjnego, resztę dopłaciły lokalne samorządy i właśnie z tych środków dokonano zakupu trzech aut i teraz nastąpiła zmiana. Kilka dni temu informowaliśmy, opierając się na wiarygodnym źródle, że do Tucholi trafią trzy radiowozy marki Kia Ceed. Nasze źródło albo dostało apopleksji, albo zwyczajnie wyschło, wpisując się w przedwyborczy szał. Przepraszamy, jest inaczej.

Nam wypada się tylko cieszyć z tego, że tucholscy policjanci nie będą jeździli dalekowschodnim złomem, a autami sprawdzonymi i o niebo lepszymi. Cóż to za auta? Do naszej komendy trafią trzy samochody marki SKODA! To zmienia wszystko! Dodatkowo mówimy o Yeti, to samochód stosunkowo tani, ale świetnie wykonany, co najlepsze, poradzi sobie w terenie, a oto funkcjonariuszom najbardziej chodziło.

Yeti, to pięciomiejscowy kompaktowy mini SUV (segment I) produkowany od 2009 roku. Pierwsze auto tej klasy w historii czeskiej marki. Samochód bazuje na prototypie Skoda Yeti Concept zaprezentowanym w 2005 roku. Jego projektantem był Thomas Ingenlath. Konstrukcyjnie Yeti oparty jest na modelu Octavia 4×4 ze zmodyfikowanym zawieszeniem. Oba auta powstały też na tej samej platformie podłogowej produkcji Volkswagena o symbolu PQ35. Yeti zwyciężył w czeskiej edycji plebiscytu na Samochód Roku 2010. Znany i nieistniejący już magazyn Top Gear wykorzystał ten model jako platformę do lądowania lekkiego śmigłowca i… udało się na nim wylądować bez jakiegokolwiek uszczerbku na konstrukcji. To oczywiście skrajny wypadek i nikomu do niczego niepotrzebny, ale świetnie podkreślił walory pojazdu.

Teraz czekamy już tylko na uroczyste przekazanie nowych radiowozów tucholskiej komendzie. Panowie i panie, należało się to Wam , podobnie jak nowy budynek.

________________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook