28 października 2020

TUCHOLA. Galimatias wokół długu. Starostwo musi zwrócić prawie milion!

1 min read

Powiat Tucholski, jako instytucja, to od lat jedno wielkie pasmo wypaczeń, bezmyślności i idiotycznych decyzji. Co gorsza, każda kolejna ekipa próbuje naprawić to, co spartolili poprzednicy i wychodzi im  to na opak. Nie inaczej jest teraz, a jednym z rażących błędów tych, którzy odeszli, był brak umiejętności liczenia pieniędzy. Teraz zapłacimy za to głową.

To prawie milion złotych subwencji oświatowej, którą będzie musiał zwrócić powiat. Sprawa dotyczy odległego 2010 roku. Tak przynajmniej ustaliła bydgoska skarbówka, która w ubiegłym (2014) roku przeprowadziła w starostwie wnikliwą kontrolę.

Decyzja końcowa brzmiała jak wyrok – przejedzono bezprawnie 872 tys. zł. Kto popełnił błąd? A, jakże, Starostwo Powiatowe i nikt tego nie zamiecie pod dywan. Jak wybrnąć z opresji? Jak przedłużyć agonię finansów powiatu? W tej materii opowie o tym Członek Zarządu – Jerzy Kowalik, którego oświata, zwłaszcza ostatnio, pochłonie bez reszty*.

_____________________

(red.)

*Jerzy Kowalik, oprócz etatowego członka zarządu pełni też od niedawna funkcję naczelnika wydziału oświaty, kultury i zdrowia.

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook