17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Gehenna mieszkańców szczęśliwie dobiega końca, wyremontowane ulice są prawie gotowe!

2 min read

Panie, panowie, stało się! Pocztowa i Dworcowa, dwa koszmary spędzające sen z oczu Burmistrza Tucholi oraz mieszkańców, właśnie się kończą.

Trwają prace wykończeniowe ale generalnie, można już bezpiecznie korzystać z dwóch miejskich arterii. To prawda, zmieniły się, czy na lepsze? Oczywiście tak, ale teraz czeka nas adaptacja. Rzeczą oczywistą jest, że będzie komentowane wszystko, zbyt małe parkingi, do chwili kiedy pojawi się oznakowanie, że auta mają być parkowane tak, a nie inaczej, a to, że na trotuarach znajduje się piasek i to, że nowe latarnie raz będą działały innym razem nie. Ogólnie mówiąc, trzeba trochę cierpliwości, zanim wszystko się „dotrze”.

Możemy mieć pewność, że kiedy magistrat ogłosi kolejny przetarg, to urzędnikom zapalą się wszystkie ostrzegawcze lampki, kiedy przystąpi do niego firma, która była wykonawcą obu nieszczęsnych inwestycji.

Warto dokładnie przemyśleć wszelkie kwestie umów i ewentualnych kar, za niedotrzymanie terminów i jakości wykonania zadania. Obie, odnowione, tucholskie arterie, mają swojego gwaranta i możemy już dzisiaj założyć, że jeszcze wielokrotnie zobaczymy go w akcji.

A teraz, nacieszmy się widokiem względnej normalności.

dsc09219

dsc09218

dsc09217

dsc09216

dsc09215

dsc09214

Przebudowa połączenia drogowego od drogi wojewódzkiej nr 240, poprzez ulice Pocztową i Dworcową, do multimodalnego centrum przesiadkowego zlokalizowanego przy ulicy Kolejowej w Tucholi.

Zakres wykonanych prac:

  • jezdnia – beton asfaltowy o powierzchni 2 951,00m2
  • chodniki i ścieżka rowerowa – betonowa kostka brukowa o grubości 6 cm, łączna powierzchnia 2 847,oo m2
  • miejsca postojowe i zjazdy do nieruchomości – betonowa kostka brukowa o grubości 8 cm, powierzchnia łaczna – 2 073, 00m2
  • kanalizacja deszczowa
  • przebudowa przyłączy wodociągowych
  • budowa hydrantów
  • oświetlenie drogowe.

Wartość robót budowlanych to 1 897 845, 30 złotych. Inwestycję dofinansowano kwotą 1 175 152, 86 złotych ( kwota dofinansowania obejmuje również wartość nadzorów inwestorskich.

Przebudowy z potwornym opóźnieniem i przy dużym szczęściu (pogoda) dokonała firma STRABAG z Pruszkowa.

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook