22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola i… Basta! (AKTUALIZACJA – książka )

1 min read

Przed nami dwie piękne uroczystości, wszystkie związane z jedną, bardzo znaną osobą z… Tucholi – panem Józefem Bastą!

Pan Józef? Budzi wyłącznie ciepłe skojarzenia. Od wielu lat związany z redakcją jednej z ostatnich gazet, które jakoś radzą sobie na „papierowym”, lokalnym rynku medialnym, dzięki wsparciu z zewnątrz. Pana Józefa można spotkać zawsze podczas ważnych wydarzeń, zawsze z nieodłącznym aparatem fotograficznym. Zastanawiamy się nad tym, ile w swojej karierze fotoreportera wykonał zdjęć? Zapewne w grę wchodzą już liczby z sześcioma zerami.

14 dnia marca czeka nas prezentacja przepięknego albumu fotografii. Kto jest jego autorem? Tucholanin, właśnie pan Józef, który tego samego dnia obchodzi swoje kolejne urodziny (Panie Józefie, STO LAT!). Podczas jednej z ostatnich imprez masowych zapytaliśmy fotografa Tucholi o swoje najnowsze dzieło – książkę / album, poświęcony naszemu miasteczku. Był bardzo krytyczny, piękna cecha – skromność, obejrzeliśmy jako jedni z pierwszych tę piękną pozycję w chwilę po wydrukowaniu. Jest świetna i rdzennie… tucholska. Co cieszy najbardziej, brakuje w niej tego paskudnego blichtru , efektu działań bezdusznych i fałszujących wartość obrazu, programów komputerowych. Całość jest tak warsztatowo czysta i tak prawdziwa, że w dzisiejszej rzeczywistości stanowi swoisty… unikat.

Jak brzmiała jedna z sentencji książki? „Jest miasteczko gdzieś nad rzeczką…”. Wszystko jasne, bo to właśnie „Tuchola i… Basta”!

__________________

(mrf)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook