25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLA: Krzywą…, tylko do połowy

2 min read

Wszystkie boczne ulice Tucholi, to spore wyzwanie dla zawieszeń samochodowych, może dlatego właśnie ci najbardziej zamożni kierowcy poprzesiadali się do samochodów uterenowionych.

Jedną z najgorszych pod względem nawierzchni i chodników bez wątpienia jest ulica Krzywa , nawiasem mówiąc, jej nazwa ma obecnie pełne uzasadnienie, choć to właśnie się zmienia.Pisaliśmy o tym tutaj.

Rozpoczął się jej remont. Jak na razie obejmuje on właśnie trotuar, jest jednak nadzieja, że do historii przejdą połatana, wyboista nawierzchnia i jej odwodnienie, tym samym po ulewach nie będzie lokalnych kałuż, które strach było pokonywać, nie wiedząc, co ma się pod kołami.

Ekipa pełną parą rozpoczęła swoje działania wczoraj (27.05.) zamykając ulicę do połowy, tj, do wysokości wjazdu do zaplecza
Znalezione obrazy dla zapytania znak ślepa droga

szpitala. Ustawiony wcześniej znak drogowy na niewiele się zdał, bo większość kierowców nie jest robotami i jeździ na pamięć. Efekt? Mozolny proces zawracania w bramie wjazdowej szpitala. Pół biedy, jeżeli problem dotyczy „osobówki”, znacznie ciekawiej jest wtedy, gdy szalone manewry wykonuje ciężarówka i to w dodatku w ciągu zbłąkanych aut -korku.

Problem rozwiązałyby dodatkowe oznaczenia ustawione w dwóch miejscach przy ulicy Chojnickiej na wysokości stromego zjazdu i obok kościoła pw. Św. Jakuba. Generalnie jednak nie ma się, do czego przyczepić z wyjątkiem obaw, że remont będzie się ślimaczył do końca świata, a nawet o dzień dłużej.

Warto uzbroić się jednak w cierpliwość, ponieważ ta ulica wbrew pozorom jest mocno uczęszczaną, pomimo „wąskiego gardła”, którym jest wyjazd do Nowodworskiego, tuż obok najbardziej niebezpiecznego skrzyżowania w naszym miasteczku.

___________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook