25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola ma wiele „atrakcyjnych” miejsc…

2 min read

To prawda, mamy. Szczycimy się tym, że każda nowa władza zmienia nam fontannę miejską, przebudowuje starówkę, albo dokłada kolejne kwietniki. Owszem, to ważne, ale jeszcze ważniejsze jest uświadomienie sobie, że Tuchola to pewna całość…

… a o jej harmonii świadczą również peryferia, choć w tym przypadku słowo to stanowi nadużycie. „Biedronka” – oaza niskich cen i niskiej jakości produktów, firma znana w całej galaktyce, ma w Tucholi wyjątkowo nieciekawe sąsiedztwo, które absolutnie nikomu nie przeszkadza. Mało tego, przyzwyczailiśmy się do tego widoku.

Raz w roku „psia buda” wykorzystywana jest przez handlujących fajerwerkami, później zamiera i tak od lat. Czy ten widok nie przeszkadza osobie odpowiadającej za estetykę miasta? A może takiej osoby już nie ma? Zapewne owa bezradność spowodowana jest tym, że ów ozdobnik stoi na prywatnym gruncie, czy nie ma instrumentów natury formalnej, aby wymusić na właścicielu sprzątnięcie tego śmiecia?

Widoczne na zdjęciach resztki przyczepy campingowej to zaledwie kropelka w morzu podobnych kwiatków inne już dawno powinny zostać „zerwane”, dokładnie, jak w przypadku Rudzkiego Mostu, gdzie w wyeksponowanym miejscu osiedla stoi sobie chatynka z wyjątkowo wulgarnym napisem, szkalującym tucholskich policjantów. Właściciel budynku jest władzom miasta znany, mało tego, to urzędnik i co? Od lat nie ma możliwości nakłonienia delikwenta do usunięcia napisów. Policja jest bezradna, władze miasta przymierzają się do zakrycia tego obrazka jakimś banerem reklamowym.

O, co chodzi? Polskie sądy przestały funkcjonować?

I kolejna, nagłaśniana już przez nas sprawa, to słynny folwark popularnie zwany spółdzielnią mieszkaniową, której prezes nie szczędzi pieniędzy na idiotyczne szlabany,  izolujące potrzebujących od punktu pielęgniarskiego przy Al LOP, a ma w nosie podobne widoki i nie robi to na nikim wrażenia, że tuż obok mieści się szkoła.

Podobnych zdjęć mamy w redakcji dziesiątki, chętnie je udostępnimy, skoro urzędnicy nie mają pojęcia, o swoim własnym mieście. Może warto czasami wysiąść z samochodu i wybrać się na spacer innymi, niż główne, ulicami Tucholi?

Polecamy!

________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook