31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLA: Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza!!!

1 min read

Prężność w działaniu, to bez wątpienia jedna z wielu zalet Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi. Wiosna trwa w najlepsze, a wraz z nią przybywa nam imprez kulturalnych, które w sposób specjalny skierowano do każdego mieszkańca naszego miasta. I tak, w dniach 8-15 maja 2012 r. obchodzony jest IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji – „Biblioteka ciągle w grze!” – jest nawiązaniem do piłkarskiego EURO.

Z naszych obserwacji wynika, że Nasza Biblioteka zrobi absolutnie wszystko, aby każda impreza kulturalna dla Tucholan była na najwyższym poziomie. I tak…, przed nami aż trzy spore imprezy:

  1. Wernisaż pani M. Obuchowskiej.
  2. Dialogi Poetyckie oraz wieczór poetycki B.W. Jędrzejewskiej.
  3. Wyjątkowo zapowiada się także sesja historyczna pt. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tucholi po 11918 roku, na tle innych bractw pomorskich. Wyklad przygotował i poprowadzi pan Paweł Redlarski. Temat na czasie, właśnie teraz, kiedy wchodzimy w ostatnia fazę przygotowań XVII Europejskich Spotkań Historycznych Strzelców, a w tym roku od 24 – 26 sierpnia, Tuchola stanie się ich centrum.

Pozostaje już tylko serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezach, proponowanych przez tucholską bibliotekę. To trzeba to zobaczyć, trzeba tego wysłuchać, czeka nas prawdziwa, kulturalna uczta!

__________________________________________

Dziękujemy za zaproszenie, TOKiS zarejestruje całość i obiecuje obszerną realcję.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook