Tuchola: Niebezpieczna ścieżka pieszo – rowerowa

Zbulwersowana czytelniczka nie pozostawiła na tej inwestycji przysłowiowej suchej nitki. Sprawa dotyczy wybudowanej ścieżki pieszo – rowerowej, wzdłuż ulicy Chojnickiej w Tucholi, od skrzyżowania w kierunku Czerska.

O co chodzi? Realizujący inwestycję uznał, że ruch pieszy zostanie „puszczony” skrajnym fragmentem ścieżki, który sąsiaduje z ruchliwą jezdnią, a rowerzyści będą poruszali się drugą stroną. Pytanie, dlaczego nie jest odwrotnie, jak ma to miejsce w innych rejonach miasta, choćby przy Świeckiej? Czytelniczka opowiada nam mrożące krew w żyłach zdarzenie, gdzie prawie doszło do potrącenia jej dziecka.

Wizja lokalna:

Czytelniczka ma słuszność i to nieuległa żadnej dyskusji, inwestycja do natychmiastowej poprawki, zanim ktoś w tym miejscu zginie.


(red.)

admin

Next Post

Zapisy na rajd rowerowy

wt Lip 23 , 2019
W sobotę (10 sierpnia) Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy w Świeciu. Impreza odbywa się w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejny rajd zaprosimy do Brodnicy (24 sierpnia).

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook