29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TU CHOLA – niezwykły album pod choinkę

1 min read

Wreszcie jest! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi dostępna jest niezwykła pozycja książkowa, w której zaklęto fotografie, w których uwieczniono Tucholę. Album zatytułowano „TU CHOLA”, autorem fotogramów jest znakomity fotografik z Chojnic – Daniel Frymark. Autor posługuje się aparatem fotograficznym w sposób wyjątkowy, stanowi on jak gdyby przedłużenie jego ręki, a umiejętność patrzenia i wyobraźnia przestrzenna w połączeniu z technikami obróbki komputerowej zdjęć, dają kapitalny efekt.

Niektóre rejony miasta, zwłaszcza nocą, oblane są światłem sztucznym o charakterystycznej specyfice, to utrapienie dla fotografa. Frymark zamienia wadę w atut, co przyciąga uwagę i buduje akcję. Wybór plenerów zdaje się być również bardzo przemyślanym, przez co książka utrzymana jest we wspaniałym klimacie.

Nad dziełem współpracowali:

Bartosz Ostrowski
Lidia Nurczyńska
Paweł Pilarski

Wydawcą jest MBP w Tucholi. I choć książka nie jest tanią, warta jest tego, aby mieć ją w swojej biblioteczce, a turysta, który ją nabędzie nie uwierzy, że takie widoki ma na wyciągnięcie ręki. I choć autor zdjęć nie jest stąd, dobrze wczuł się w „tucholskie krajobrazy”, co bez wątpienia wpłynęło na cenę albumu.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook