22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Nowa „Biedronka” ma już fundamenty

2 min read

Dla niektórych nowy market, to spory kłopot, piętrzą się opinie, że jest niepotrzebna, że ostatecznie zniszczy okoliczny handel, ale koniec końców nawet ci malkontenci właśnie do „Biedronki”, idą na zakupy.

Analitycy sieci doskonale radzą sobie z oceną lokalnych rynków, świetnie liczą i wyrokują, czy inwestycja się opłaci, czy też nie. W tym przypadku nie było wątpliwości i gmaszysko powoli już wychodzi z ziemi. W błyskawicznym tempie wylano fundamenty, które już zastygają, co wzbudziło zainteresowanie okolicznych mieszkańców,  jeden z nich (pozdrawiamy) podzielił się z TOKiS-em swoimi przemyśleniami.

Pan Jerzy* mieszka w Tucholi prawie od ośmiu dekad. Przy Krzywej 40 lat, wspomina, jak przed laty przygotowywał się do realizacji swojej inwestycji. Było mnóstwo zachodu z formalnościami, pojawili się nawet geologowie, którzy zarządzili wykonanie odwiertów, by przekonać się o tym, jaki w tym miejscu jest grunt. Okazało się, że dopiero na 18-stym metrze świder natrafił na normalny. Do tej głębokości było różnie, zwykle mokradła ( używając retoryki prof. Miodka – tuchły/mokradła, bagna, trzęsawiska). Patrząc na trwającą budowę „Biedronki” mieszkaniec zapewnia, że tutaj jest podobnie.

„Być może, że warunki zmieniły się po tylu latach suszy, ale kiedy pogoda się zmieni i powrócą ulewy, różnie może się zdarzyć nawet wtedy, gdy mamy do czynienia z tak lekką konstrukcją marketu” – mówi.

Pan Jerzy przypomina też współczesny remont jednej z sąsiednich ulic, kiedy dawno temu, by ją wybudować zdecydowano, że jej podłoże stanowić będą ułożone pnie drzew. Te przykryto warstwą ziemi, ale „wie pan, wtedy po tucholskich ulicach jeździły głównie furmanki”.

Patrząc na powstający obiekt i biorąc faktycznie pod uwagę klimat, nie ma raczej czym się przejmować.


(red.)

*Do celów redakcyjnych zmieniono imię rozmówcy.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook