Tuchola. Nowy etap w walce ze smogiem?

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że przed nami spore zmiany w pojedynku ze smogiem. Województwo ogłosiło w tej sprawie stan oblężenia (pisaliśmy o tym ledwie kilkanaście godzin temu), my piszemy o tym problemie od lat, a nawet zaproponowaliśmy użycie naszego sprzętu latającego, który wykonałby odpowiednie badania.

Podczas jednego ze spotkań w sprawie budżetu obywatelskiego, jedna z uczestniczek spotkania zaproponowała nawet zakup specjalnego drona do tych celów. Cóż, nie wszyscy są czytelnikami TOKiS-a.

Coś w walce ze smogiem ruszyło po interpelacji radnego Kocińskiego, który złożył propozycję nie do odrzucenia. Rzecz dotyczy zakupu specjalnych czujników, które monitorowałyby miasto.

Być może urządzenia te nie zapobiegną problemowi, ale przynajmniej dadzą nam świadomość, jakim świństwem oddychamy i pilnie rozejrzymy się wreszcie dookoła.

Gospodarz miasta nawiązał kontakt z Inspektoratem Środowiska w Bydgoszczy i już wytypowano dwie firmy, które mogą dostarczyć odpowiednie urządzenia ( do 4 sztuk).

Ocena powietrza ma swoją cenę, dlatego nadszedł  czas na oczekiwanie w sprawie ofert. Miasto postawiło warunek i to bardzo słuszny, urządzenia te muszą posiadać możliwość podłączenia ich do ogólnopolskiego systemu badania jakości powietrza.


(red.)

admin

Next Post

Nie ma szans na zakup walizek antynarkotykowych "bo mogą wywołać negatywny skutek"

śr Lut 6 , 2019
Radny, tutaj należy wykonać pauzę, aby nie pomylić radnych o takich samych nazwiskach – Wojciech, Henryk Kociński, w ramach walki z narkomanią, zaproponował gminie i powiatowi zakup (2 szt.) walizek specjalnego przeznaczenia, ściślej, do walki z narkomanią.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook