25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola ostro przygotowuje się do obchodów Dni Borów Tucholskich

2 min read

Przycinanie trawy, krzewów, zamiatanie, podlewanie, Tuchola ostro przygotowuje się do zbliżających się obchodów Dni Borów i trudno się temu dziwić, te będą wyjątkowe.

To już sześćdziesiąty raz będziemy pogrążeni w stanie nirwany i to aż przez trzy dni! Gospodarze miasta zapowiadają sporo atrakcji, ale my wiemy, że same Bory są wyjątkową atrakcją. W tym roku patronat honorowy obejmuje Pan Marszałek Piotr Całbecki, który już za kilkanaście godzin odwiedzi gminę Lubiewo. Oficjalnie otworzy obwodnice Płazowa, a to oznacza dla nas sporo pracy i to przez dwa dni.

Teraz trochę utyskiwań. Wraz z niektórymi radnymi tokis zastanawia się nad zmianą formuły tego wyjątkowego święta, chodzi o to, że jeżeli Bory Tucholskie, to warto byłoby włączyć do imprez wszystkie gminy. Mamy ich sporo, zwiększenie atrakcji mogłoby odbywać się tematycznie. Przykładowo, gmina Kęsowo i Lubiewo dysponują wieloma hektarami pól i łąk, a co stoi na przeszkodzie, aby np. właśnie tam przeprowadzić zawody balonowe? Ile osób widziało balon lub sterowiec w locie? Tylko ci, którzy podobne zawody oglądali np. w Toruniu, a była ich garstka.

Tuchola paralotniarzami stoi, a ci mają wielu przyjaciół, którym nie wszędzie władze pozwalają uprawiać ten sport. Nasz Burmistrz nie ma z tym problemu (wdzięczność), po spotkaniu miłośników latania w tucholskiej KPP, nie ma już kłopotów, o których mówili mieszkańcy. Warto wykorzystać ich umiejętności i zaprosić innych.

Pomysłów jest znacznie więcej i nie są one przerażająco kosztowne. To nic, cieszmy się z tego, co będzie, a atrakcji nie zabraknie. Będzie co pooglądać, będzie kogo posłuchać, bo ponownie do Tucholi zajrzą znakomici artyści. Z pewnością za nimi przyjadą ich fani i to z całej Polski, wkrótce ich powiadomimy, poprzez media internetowe, kiedy obejrzą film promocyjny, który tokis powoli kończy. Patronat zobowiązuje. Spore wyzwanie, niezwykle praco i czasochłonne.

Kilka fotek z różnych planów, wykonano je dzisiaj o świcie, kiedy miasto i okolice jeszcze spały (względy bezpieczeństwa). Pozdrawiamy policjantów, którzy prócz władz miasta, z wyprzedzeniem wiedzą, co i gdzie planujemy. Kapitalna i sprawdzona współpraca od lat.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook