25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Pocztowa i Dworcowa „na ukończeniu”, ale kary się posypią… (TOKiS – PRESS TV)

2 min read

Remontująca dwie ważne ulice Tucholi firma „Strabag”, przekroczyła już nie tylko granice dobrego smaku, ale i wszystkie terminy. Teraz zapewnia, że 11 dzień grudnia będzie tym ostatnim, gdzie wszystko zostanie wreszcie dopięte na ostatni guzik.

Nikt już w te bujdy nie wierzy, bo nawet jeżeli dotrzymają terminów, będą naprawiać wszystkie niedoróbki. Przewidujemy, że zanim ta nieszczęsna firma zejdzie z budów, minie miesiąc, oczywiście, zakładając optymistycznie, że nie zacznie się prawdziwa zima. Kto nie wierzy, niech powróży sobie z fusów lub postawi kabałę.

Ponieważ w większości jesteśmy jednak realistami, finał tej sprawy będzie oparty wyłącznie o pieniądze, ściślej kary, które firma wypłaci miastu. A że zapłaci, to pewne, (informowaliśmy o tym czas jakiś temu). Jest zbyt wcześnie, aby wymienić konkretną kwotę, ale będą to setki tysięcy złotych.

O, ile do ślimaczego tempa prac już się przyzwyczailiśmy, tak ciągle dziwi nas kompletna niefrasobliwość (czytaj głupota) pracowników, którzy kompletnie nie myślą o tym co robią.

W związku z tym mamy pytania: dlaczego ustawione, nowe latarnie uliczne przy Dworcowej, nie są „rozpakowane”? Czy nie było łatwiej zdjąć z nich folię zanim zostały ustawione? Oczywiście, w ciągu dalszym pojawi się zapewne wysięgnik z którego dzielni „drogowcy” zdejmą folię – kosztowna zabawa.

Bareja ciągle żywy?

__________________

(mrf.)

Przydatne linki:

Cierpliwość burmistrza właśnie się wyczerpała, posypią się kary?

Ten remont szybko się nie zakończy, czyli… Strabag – firma, nie z tej planety

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook