25 października 2020

Tuchola. Policjanci upodobali sobie ŚWIECKĄ

1 min read

Ulica Świecka w Tucholi, odkąd pojawiły się na niej „bezpieczne” azyle dla pieszych, ci muszą mieć oczy dookoła głowy, na szczęście tranzyt osobówek (akurat…) w związku z tzw. „remontem DW 240” do tej chwili stanowi przeszłość.

Właśnie przy tej ruchliwej miejskiej arterii, policjanci są bardzo czujni, upodobali sobie miejsce na wysokości cmentarza, działając prewencyjnie i dyscyplinując kierowców, zwłaszcza tych, którzy mają problemy z parkowaniem.

Dzisiaj około 9:00 zwyczajnie kontrolowali auta, może to kwestia pierwszego dnia tygodnia po sutym weekendzie, a być może czysty przypadek. O ile funkcjonariusze zachowali czujność wobec niesfornych samochodziarzy, tak nie do końca chyba zauważyli piwne brewerie dziejące się kilkadziesiąt dalej po drugiej stronie ulicy.

Cóż, podobno „piwo z rana smakuje, jak śmietana”, dwaj panowie zażyli rarytasu zdaje się w ilościach znacznych, jednak zachowali celne oko i kunszt koszykarzy, umieszczając puste flaszki w koszu na śmieci i to z pewnej odległości, przy wtórze kibiców – szczekających jak oszalałe psów! Piesi, na wszelki wypadek omijali miejsce tak, jakby pokonywali fragment ronda.

Kadra byłaby zadziwiona! Panów pozdrawiamy i podziwiamy, kosz o dziwo nie uległ dezintegracji.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook