27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLA. Poważnie uszkodzono tucholskie lądowisko LPR-u!

1 min read

Sprawa nie ma precedensu, a ludzka głupota granic. Wczoraj po południu, wandale zniszczyli oświetlenie tucholskiego lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Przypomnijmy fakty. Od kilku miesięcy tucholskie lądowisko dla śmigłowców, przystosowano do działania w nocy. Była to decyzja niespodziewana, ale bardzo słuszna. W efekcie dokonano zmian nie tylko w dokumentacji, ale również dostosowano płytę lądowiska do przyjmowania lotów w nocy. Pojawiło się nowe oświetlenie, które spełniało najważniejsze wymogi. Od wczoraj przyjmowanie lotów, zwłaszcza w nocy stanowi ryzyko lub jest zwyczajnie niemożliwe.

Wandale zniszczyli praktycznie wszystkie lampy, a ich szczątki są dosłownie wszędzie. Lądowanie śmigłowca z tradycyjnym podwoziem stanowi spore ryzyko. Niemniej narażone są silniki maszyn, które mogą zassać szczątki lamp i poważnie je uszkodzić.

O sytuacji powiadomiono tucholskich policjantów, którzy już rozpoczęli swoje czynności, jednak bez współpracy z lokalną społecznością ustalenie sprawców będzie utrudnione.

Gdyby w tej chwili doszłoby do wypadku i zaistniałaby potrzeba skorzystania z usług LPR-u, byłoby to utrudnione.

Jak trzeba być bezmyślnym, aby dokonać czegoś podobnego! W tej sprawie pomóżmy policjantom, sprawcy muszą zostać wykryci i przykładnie ukarani!

CAM01187.jpgCAM01188.jpgCAM01189.jpgCAM01190.jpgCAM01191.jpgCAM01192.jpgCAM01193.jpg

Kontakt z redakcją: tokistuchola@gmail.com

________________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook