19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola: Czy powstanie „Skwer im. Zenona Korytowskiego”?

2 min read

Władze naszej gminy spełniają kolejną obietnicę, a ta wiąże się z upamiętnieniem prac tucholskiego artysty, którego dzieła spotykamy w różnych miejscach. To konkretne wymaga szybkiej renowacji…., ale wszystko w rękach tucholskich radnych, którzy decyzję podejmą za dwa dni.

Tucholska Rada Miejska prawdopodobnie zaakceptuje pozytywnie inwestycję, której realizacja jest oczywistością, Przy Tucholskim Ośrodku Kultury powstanie skwer im. Zenona Korytowskiego, a wszystko w cieniu Jego prac, o których pisaliśmy w tekście:

 Casus, uratować malunki ścienne mistrza Korytowskiego!

Niewiele osób wie o tym, że malarz jest autorem kilkunastu graffiti w tym tworzonych metodą sgraffito (wycinanka w tynku). Najbardziej znana znajduje się w sąsiedztwie tucholskiego TOK-u i znajduje się, delikatnie mówiąc w opłakanym stanie.Teraz prawdopodobnie wszystko się zmieni, choć nie od razu.

Bardzo ciekawie brzmi uzasadnienie propozycji, którą Radzie przedłoży Burmistrz Tucholi, Pan Tadeusz Kowalski.

Propozycja nadaniu skwerowi  przed Tucholskim Ośrodkiem Kultury w Tucholi  nazwy : ,Skwer  im. Zenona Korytowskiego” została  zgłoszona przez Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi. Według wnioskodawcy propozycja jest reakcją na społeczne sugestie wyrażone podczas wernisażu retrospektywnej wytrawy twórczości artysty, która odbyła się  16 listopada 2018r. w sali  wystaw Tucholskiego  Ośrodka Kultury.  Poparcie dla ww. inicjatywy wraziły ponadto takie instytucje jak: Tucholski Ośrodek Kultury, słuchacze i  Rada  Programowa  Uniwersytetu  Trzeciego Wieku  w Tucholi ,  społeczność  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi,  dyrekcję  i  społeczność Technikum Leśnego  w Tucholi ,  Stowarzyszenie hospicjum  im. Św. Małgorzaty” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi.

_______________________________

(red.)

Źródło: BiP gminy Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook