8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Szpital odmówił pomocy?

1 min read

W czwartek (27.08) późnym wieczorem w centrum miasta pobito tucholanina. Około 23.00 dotarł on do tucholskiego szpitala, by prosić o pomoc. Według pobitego, odmówiono mu jej. Jego relacja dociera do naszej redakcji następnego dnia rano.

„Pobito mnie przed własnym domem, bardzo rozbolało mnie serce i z trudem dotarłem na pogotowie, nie przyjęli mnie(…)” – napisał.

Już w  rozmowie telefonicznej, wyjaśnia nam szczegóły tego zdarzenia. Opowieść tucholanina oscyluje wokół niekompetencji białego personelu i trudności w porozumieniu się z dyżurującym lekarzem, prawdopodobnie obcokrajowcem. W efekcie,  korzysta z pomocy innej placówki zdrowia.

Od redakcji.

TOKiS – PRESS przyjął to zgłoszenie, jednak sytuacja wydaje się być całkowicie oderwana od rzeczywistości w odniesieniu do rzekomego braku reakcji tucholskiej lecznicy. Dosłownie, trudno w to uwierzyć. Znamy sprawę jednostronnie, chętnie jednak poznalibyśmy relację drugiej strony, zwłaszcza, że według naszych informacji, po zdarzeniu, tucholanin rozmawiał raz jeszcze, tym razem telefonicznie z tucholskim szpitalem, tuż po tym kiedy  pomocy udzieliła mu inna  placówka zdrowia. Tym samym rozmowa została zarejestrowana.

Pytania są dwa: co wydarzyło się tamtej nocy w centrum Tucholi i czy o zdarzeniu została powiadomiona tucholska POLICJA, oraz co wydarzyło w szpitalu i dlaczego odmówiono pomocy osobie, która być może pilnie jej potrzebowała?

Do sprawy powrócimy.

_____________________

(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook