8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLA: Ulicą Karasiewicza w obie strony!

2 min read

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przywracamy ruch dwukierunkowy na ulicy Karasiewicza – mówi Tadeusz Kowalski, burmistrz Tucholi. Po zakończeniu prac budowlanych związanych z obiektem OPS oraz wykonaniu nowej nawierzchni na tym odcinku ulicy Karasiewicza zamontowano znaki drogowe, przywracając ruch w kierunku ulicy Świeckiej. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców oraz firm znajdujących się przy ulicy Karasiewicza.

Taką informację podaje portal UMiG w Tucholi. Nihil novi sub sole – chciałoby się powiedzieć, ale trzeba przyznać, 13466116_297032573969756_5834974581745718439_npo długim czasie, ale burmistrz słowa dotrzymał. Ulica jest, działa, a nawet ma parkingi, choć w nieciekawym miejscu – jak twierdzą rodzice dzieci z pobliskiej szkoły, którzy w dalszym ciągu mogą pomarzyć o bezpiecznej zatoce, aby móc bezpiecznie wysadzić (bynajmniej nie w powietrze) dzieci. Cóż, wszystkiego mieć nie można. Przywrócenie ruchu w obie strony nie jest jakimś przypadkiem, a zwykłą, zaplanowaną,  jak sądzimy potrzebą chwili – zbliżającym się remontem ulicy Pocztowej ( wreszcie!). Czas pokaże, czy po zakończeniu inwestycji przy Pocztowej, Karasiewicza będzie drożna w obie strony, czy też mieszkańcy zażądają przywrócenia dawnego porządku. Stawiamy na drugą możliwość, choć nie od razu.

Pierwszy cud mamy za sobą, ale jest i drugi! Tak, drodzy kierowcy, to nie nagła poprawa wzroku podczas jazy po tucholskich ulicach. To nie omamy, ani duchy, rzeczywiście pojawiają się nowe i odnowione znaki pionowe i poziome, wreszcie jest wyraźne, aż miło! I tylko…, gdyby zakrętu przy kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi, wojskowe pojazdy nie rozjeździły, choć podobno zbudowany jest z „niezniszczalnego bruku” („kocie łby”), byłby chwilowy raj.

______________________

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook