20 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Utrudnienia w ruchu

1 min read

Poniedziałek i sporo zmian, przynajmniej w ruchu drogowym, ale wspólnie przebrniemy przez to jakoś.

  • Spora niespodzianka czeka tych wszystkich zmotoryzowanych, którzy mają zamiar dojechać swoimi autami Sępoleńską do centrum Tucholi. Na wysokości strażaków dzielna ekipa z PK właśnie pruje asfalt, aż miło, zdaje się, że to wstępny etap do naprawy jezdni tej ulicy. Słusznie, zaczęto od instalacji. Wyjeżdżający od strony pobliskiej szkoły nie mamy szansy skręcić we wspomnianą ( w prawo), mamy do wyboru albo w lewo (centrum), albo na wprost w stronę kościoła. Uwaga, marnie widać oznakowanie, jazdę „na pamięć” odradzamy.
  • Zmiany na przedłużeniu Kolejowej w Tucholi od strony dworca, do mostu. Pierwszy etap remontu trwa, zniknął… chodnik.
  • Utrudnienia na łuku Świeckiej i Nowodworskiego w Tucholi ( na wysokości sklepu PSS), dzielni monterzy walczą ze studzienką, zdaje się, że pod ziemię trafi nowy kabel. Warto zachować uwagę, panowie nie zwracają uwagi na auta. Zrobiło się tam niebezpiecznie.

I na zakończenie krótki raport po liberalizacji przepisów zmuszających nas do domowego więzienia.

Koronawirusowa abolicja nie dotarła jeszcze do Tucholi. Park Zamkowy w tej chwili zamknięty jest na kłódkę, a w Świcie wcale nie jest lepiej, jeden z parkingów leśnych ( przed mostem ) jest otaśmowany, ludzi… brak, no, może z wyjątkiem jednej pary.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook