nie. Lip 5th, 2020

Tuchola. W sprawie płatnych parkingów radni miejscy nie mieli wątpliwości

1 min read

Płatne strefy parkowania w Tucholi stają się faktem.

O problemach z parkowaniem na terenie miasta mówią już wszyscy, jednak miasto nie jest z gumy, a budowa nowych parkingów w śródmieściu praktycznie nie wchodzi w grę. Zjednoczone siły samorządowe dokonały nawet wizji lokalnej i doszły do wniosku, że warto wykorzystać nawet wjazdy do budynków, aby choć tam mieli swoje miejsca parkingowe właściciele posesji. Co zyska miasto? Kolejne kilka, kilkanaście nowych miejsc w dodatku wyraźnie oznakowanych.

Radni miejscy eksperymentują na żywym organizmie miasta, są prawie przekonani o tym, że płatne strefy parkowania wymuszą na kierowcach rotację pojazdów. Z ich wypowiedzi można wywnioskować to, że miejsca parkingowe są najważniejszym problemem, który właśnie rozwiązują, wpływy do kasy miejskiej to drugorzędna sprawa, zwłaszcza, że kwoty za parkowanie są znacznie niższe, niż w innych miastach o czym mówi jeden radnych.

O płatnych strefach przygotowaliśmy materiał specjalny:

Strefy płatnego parkowania w Tucholi – kompendium wiedzy

Sprawa ostatecznie stanęła na 19 sesji Rady Miasta, radni przez ponad pół godziny dyskutowali o tej sprawie, są gotowi zaryzykować, jeżeli pomysł zawiedzie, sprawa parkingów powróci na wokandę za kilka miesięcy. Ostatecznie…, doszło do głosowania…


(red.)

Wykorzystano nagranie fragmentu 19 sesji RM.

Fot. tokis.pl