8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLA. Wystawa trzech pokoleń Rodziny Kuklińskich już dostępna dla zwiedzających!

2 min read

Dokładnie wczoraj (piątek 14 dzień sierpnia) Muzeum Borów Tucholskich otworzyło  podwoje sali wystawowej  dla prac niezwykłej, utalentowanej artystycznie rodziny.


Brygida i Józef Kuklińscy są mieszkańcami gminy Tuchola od 20 lat.

Józef Kukliński – urodził się w 1943 r. w Borach Tucholskich, z którymi nie z własnej woli rozstał się na ponad 50 długich lat. Po skończeniu studiów związał się zawodowo z Marynarką Wojenną, gdzie dosłuży się stopnia komandora. Malarstwo olejne uprawia od 35 lat, a w swoim dorobku posiada ponad 2500 prac. Brał udział w wielu wystawach grupowych oraz indywidualnych. Niemalże na wszystkich wystawach grupowych, jego prace były wyróżniane, a największą satysfakcję sprawiła mu nagroda za I miejsce w Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej VERTE, zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej w 1987 r. otoczenie, w którym żyje obecnie inspiruje go do dalszej twórczości. A chcąc podzielić się własnymi doznaniami z innymi ludźmi, przenosił je na płótno. Jego prace znajdują się na wszystkich kontynentach, a Norwegia jest krajem, w którym znajduje się najwięcej jego obrazów.

Brygida Kuklińska – od 15 lat haftuje. W swoim dorobku posiada ponad 200 prac. Prace pani Brygidy zdobią ściany wielu domów w kraju i za granicą. Tematyka prac jest różnorodna: dzieła sakralne, pejzaże czy martwa natura.

Córka, Beata Małgorzata Went – po zakończeniu nauki pracowała, jako nauczyciel plastyki w szkole, a obecnie prowadzi zajęcia z plastyki. Prace jej wychowanków są dostrzegane i zdobywają wyróżnienia na wystawach ogólnopolskich. Przykładem tego są dzieła córki nagradzane na prestiżowych wystawach w kraju.

Wnuczka, Alicja Went – studentka logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, a także instruktor tańca nowoczesnego (medalistka Mistrzostw Europy i Polski). Zdobywczyni I miejsca na ogólnopolskiej wystawie malarstwa, w swojej kategorii wiekowej. Mimo wielu codziennych zajęć i licznych zainteresowań, znajduje czas i maluje.

Wystawa trzech pokoleń Rodziny Kuklińskich

_________________

(red.)

Tekst. Mat. promocyjne wystawy.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook