27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLA: Wystawa z okazji jubileuszu 40-lecia Klubu Haftu Złotych i Bursztynowych Barw przy PSS Spolem

1 min read

W tucholskim muzeum odbędzie się uroczyste otwarcie wyjątkowej wystawy, wyjątkowego klubu, o monstrualnie długiej nazwie, jednak twórczość jego członkiń, jest czymś absolutnie wyjątkowym.

W 2015 roku klub zrzeszał 21 członkiń. Od 1977 roku sukcesywnie biorą one udział w konkursach sztuki ludowej box_gotowe_jpgorganizowanych przez muzea i stowarzyszenia, najczęściej w Chojnicach, Bydgoszczy, Linii, Lublinie i Toruniu. Gdziekolwiek się pojawią nasze panie ich twórczość, budzą wielkie zainteresowanie. I trudno się temu dziwić, to wyjątkowa sztuka, wreszcie doceniona.

Prace powędrowały także do takich krajów jak: Niemcy, Hiszpania, Szwecja, Włochy, Brazylia, USA i Danii. Prezentowane były także na wystawach w Rumunii, na Ukrainie w Niemczech (miasta partnerskie Olching i Lubteen).

Członkinie klubu nie tylko wystawiają prace na wystawach, czy biorą udział w konkursach,  chętnie uczą innych. Od kilku lat prowadzą Regionalne Warsztaty Edukacji dla nauczycieli i pracowników bibliotek, warsztaty dla uczniów Gimnazjum nr 1 w Tucholi, kurs haftu w Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi, Zespole Szkół Specjalnych w Tucholi, „Dzień Regionalny” w Szkole Podstawowej w Legbądzie, oraz stałe zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób niepełnosprawnych.

Niespożyta energia, talent i mistrzostwo wykonania. Wszytko będziemy mogli obejrzeć na własne oczy już 11 marca o godzinie 16 w Naszym  Muzeum, przy Podgórnej 3. Przybywajcie tłumnie, będzie się działo!

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook