13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholanie mają większe zaufanie do nas, niż do policjantów? Chuligański wybryk w Piszczku!

2 min read

To nieprawdopodobne, a jednak możliwe! Wczoraj, do naszej redakcji wpłynęła informacja o tym, że w Piszczku (Rudzki Most k/Tucholi) jeden z domów przypomina słup ogłoszeń. Informacja wydawała się z gruntu tych, które możemy udokumentować w drugiej kolejności. TOKiS dotarł tam dzisiaj i to nie bez trudu. Bardzo nieprecyzyjnie określono miejsce zdarzenia, przez co troszeczkę musieliśmy poszukać na własną rękę. Udało się. Jednak to, co zastaliśmy na miejscu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Ładny, nowoczesny dom jest widoczny już z daleka, stoi w pobliżu innych nieruchomości, wydawałoby się, że niemożliwością jest, aby ktoś czegoś nie zauważył. A trudno tego dzieła  nie dostrzec. Nowe elewacje kompletnie są zniszczone, ktoś przy pomocy zwykłego pędzla dał upust swojemu temperamentowi i „przyozdobił” budynek napisami, które szkalują dwie znane w naszym mieście osoby, cieszące się powszechnym szacunkiem.

Trudno nazwać tę sytuację w jakiś precyzyjny sposób. Wybryk chuligański? Może pospolite tchórzostwo połączone z frustracją?

 

Napisy podobnej treści nie są nowością, TOKiS zajmuje się tymi sprawami nie od wczoraj. Ledwie kilkaset metrów bliżej w stronę Tucholi, nie tak dawno wykonaliśmy serię fotografii, na których widoczny jest napis szkalujący POLICJĘ. Czas upływa i nic się nie dzieje. Przecież budynki, które stają się miejscem popisów domorosłych graficiarzy mają właścicieli, można je w jakiś sposób zasłonić na czas trwającego dochodzenia. „Kapitalna” reklama Tucholi, tylko usiąść i płakać.

Oczywiście o sprawie powiadomiliśmy tucholskich policjantów, może wykryją sprawców. Jakby, co, chętnie pomożemy…

 __________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook