29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholanka staranowała wóz strażacki!

1 min read

„Kobieta za kierownicą to… śmierć” – tak brzmi, podobno szowinistyczne według pań hasło, rozpowszechnione wśród kierowców –  mężczyzn. Może to prawda, może to mit, ten problem rozważamy zwykle sami i niech tak pozostanie. Fakty jednak są jednoznaczne i kompletnie oderwane od standardów przyjętych na drodze.

Do takich zaliczymy zdarzenie, które miało miejsce 06.07.16 w o godzinie 14:25 w Polskim Konopacie. To niby nie nasz powiat, ale sprawczynią zdarzenia była… tucholanka!

Nie ustąpiła ona pierwszeństwa i wjechała w wóz gaśniczy pędzący do palącego się samochodu, skutki zdarzenia były opłakane, firmowy furgon zapewne trafi na złom.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej komendy ustalili, że 30-letnia mieszkanka Tucholi kierująca fiatem, wyjechała z drogi podporządkowanej i uderzyła w prawidłowo jadący do zdarzenia drogowego wóz strażacki.

– Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawczyni kolizji drogowej została ukarana mandatem karnym kredytowanym w wysokości 300 zł – informuje asp. szt. Maciej Rakowicz, rzecznik KPP w Świeciu.

Fot. KPP Świecie

Fot. KPP Świecie

Fot. KPP Świecie

______________________

(red.)

Mat. policyjne.

Informacja od korespondenta.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook