A Tucholi w tym plebiscycie znowu zabrakło…
2 min read
– Konkurs „Odkrywca” jest organizowany po raz szósty. W tym roku po raz pierwszy w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne laureat konkursu zostanie wybrany przez mieszkańców naszego województwa. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu – powiedział marszałek Piotr Całbecki.
Aby zagłosować, należy wejść na stronę www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl i wskazać jedno wydarzenie turystyczne i promocyjne.
Można wybierać spośród 10 kandydatur zgłoszonych przez samorządy i organizacje pozarządowe:
- III Inowrocławski Festiwal Światła i Smaku – Organizator: Urząd Miasta Inowrocławia
- X Jarmark Cysterski z inscenizacją Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem – Organizator: Urząd Miejski w Koronowie
- Jarmark Ciechociński – Organizator: Gmina Ciechocin
- Jarmark św. Wawrzyńca – Organizator: Muzeum Ziemi Krajeńskiej
- Łabiszyńskie Spotkania z Historią – Organizator: Urząd Miejski w Łabiszynie
- Piknik Napoleoński – Organizator: Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska
- Półmaraton Św. Mikołajów – Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Maraton Toruński
- Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” – Organizator: Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri w Lipnie
- Rekonstrukcja historyczna „Bitwa pod Mełnem” inscenizacja w Annowie – Organizator: Gmina Gruta
- Święto śliwki – Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Strzelcach Dolnych
Głosowanie rozpoczęło się 9 września i potrwa do 20 września.
___________________________
Niestety, w plebiscycie znowu zabrakło Tucholi, a przecież mamy się czym pochwalić! Iscenizacja historyczna w Kęsowie, kapitalny „Dzień Bartnika”, to zaledwie kilka propozycji, a jest tych imprez naprawdę znacznie więcej. Kolejna stracona szansa do promowania naszego miasta.
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us: