2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy funkcjonariusze także włączyli się do działań „Świeć przykładem”

1 min read

O tej akcji już pisaliśmy, ale teraz przenosimy się na nasze podwórko. (czytaj więcej…)

We wtorek (20.11.2018r.) policjanci miejscowej drogówki włączyli się w działania profilaktyczne pt. „Świeć przykładem”. Celem akcji było zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, które bezsprzecznie zwiększają ich widoczność na drodze.

Tucholscy policjanci w ramach akcji pod nazwą „Świeć przykładem” prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. W tym czasie mundurowi wręczali niechronionym uczestnikom ruchu odblaski  i przypominali o obowiązku ich zakładania. Stróże prawa wielokrotnie podkreślali, że te elementy odblaskowe mają niewątpliwy wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci podczas kontroli drogowych przypominali również kierowcom aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.

Zgodnie z polskim prawem każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook