24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy policjanci doczekają się wreszcie nowej siedziby!

5 min read

Ta sprawa interesuje wszystkie lokalne media, złe warunki pracy w których wegetują funkcjonariusze to schemat, który w żaden sposób nie ma prawa dłużej wpisywać się w krajobraz XXI wieku! Coś w tej sprawie wreszcie drgnęło ponieważ…

…pojawiają się wreszcie oficjalne informacje o tym, że pierwsze dokumenty w sprawie zbliżającej się budowy nowej siedziby tucholskiej policji zobaczyły światło dzienne. Starostwo Powiatowe ma wreszcie okazję błysnąć czymś więcej, niż nieudolnym budżetem na ten rok. Nie wpadajmy jednak w samozachwyt, gdyż do rozpoczęcia realizacji inwestycji droga jest daleka.

Tucholski starosta poinformował za pośrednictwem Biuletynu Informacji Publicznej (jesteśmy w szoku!) o tym, że:

W dniu 10 grudnia 2013r. na wniosek Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz, reprezentowanej na podstawie pełnomocnictwa z dnia 16 lipca 2013r. przez Pana Krzysztofa Janus z firmy „Krzysztof Janus ARCHIMEDIA-Pracownia Architektoniczna-Architekci&Inżynierowie”, ul. Święciańska 6, 61-132 Poznań, wszczęto postępowanie administracyjne, w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i wydania decyzji o pozwoleniu na budowę budynku administracyjnego komendy powiatowej policji, na terenie działek nr ewid. 2112/1, 2113/17 położonych przy ulicy Dworcowej w Tucholi wraz z przyłączem cieplnym, przyłączem kanalizacji sanitarnej, przyłączem wodociągowym, przyłączem kanalizacji deszczowej, drenażem, przebudową przyłącza wodociągowego, złączem kablowym zasilania rezerwowego, kanalizacją telekomunikacyjną 2- otworową wraz ze studniami, indywidualnym zjazdem z drogi gminnej nr 010725C (ul. Dworcowa, działka nr ewid. 2110/7), wewnętrznymi drogami dojazdowymi, placem manewrowym o wymiarach 20mx20m dla samochodów straży pożarnej, parkingami dla samochodów osobowych interesantów ora pracowników, zadaszoną wiatą śmietnikową, masztem radiowym o wysokości 21m (wraz z urządzeniami nadawczo- odbiorczymi), zadaszonymi kojcami z budami dla psów (3 sztuki), ogrodzeniem zewnętrznym w postaci płotu ażurowego oraz muru pełnego z płyt betonowych, murkami oporowymi, ścianą oddzielenia pożarowego od strony południowo- zachodniej (mur pełny z płyt betonowych), kontenerem na agregat prądotwórczy wraz z wydzieleniem ścianami oddzielenia przeciwpożarowego (mur pełny z płyt betonowych), urządzeniem terenów zielonych (nawierzchni trawiastych), wykonaniem utwardzeń terenu w formie chodników z płyt betonowych oraz płyt ażurowych, ustawieniem elementów małej architektury (ławki, stojaki na rowery /4 sztuki/, maszty flagowe /3 sztuki/, pylon przy wejściu pieszym na działkę od strony ulicy Dworcowej, kosze na śmieci, latarniami oświetlenia zewnętrznego).    

Trasa przyłącza wodociągowego przebiegać będzie działkami nr ewid. 2113/17, 2110/7. Trasa przyłącza kanalizacji deszczowej przebiegać będzie działkami nr ewid. 2113/17, 2110/7, 2112/1.   

Nawiązując do powyższego strony mogą zapoznać się z aktami sprawy w terminie 7 dni licząc od dnia doręczenia niniejszego zawiadomienia, w Referacie Budownictwa Starostwa Powiatowego w Tucholi, ul. Pocztowa 7, I piętro, pokój nr 102 (osoba prowadząca sprawę – Maciej Śmieszek, tel. 52 5590718). 

Nie przybycie do tutejszego Urzędu w wyznaczonym terminie i nie zajęcie stanowiska w powyższej sprawie spowoduje rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę wyżej wymienionej inwestycji. 

Uwielbiamy ten urzędniczo – komunistyczny wydźwięk dokumentów, które redagowane są tak, jakby ktoś robił to na bezdechu w imieniu towarzysza Wiesława i według rozdzielnika. Pomimo wszystko cieszymy się, że pierwszy krok w stronę nowej inwestycji został wykonany, tym samym pojawia się nadzieja, że realizacja inwestycji wkrótce ruszy. Pytanie, kiedy w ziemię wbita zostanie pierwsza łopata?

Zapewne z tym pytaniem można się zwrócić do pana Krzysztofa Jackowskiego  – jasnowidza z Człuchowa, bo właśnie tam łatwiej jest zdobyć informacje, niż w tucholskim starostwie. To efekt braku rzecznika prasowego i wyraźne unikanie mediów przez urzędników, chyba, że ogłaszają jakiś spektakularny sukces, który później jak zwykle okazuje się totalną klapą ( np.uzyskanie wsparcia finansowego, które kiedyś trzeba będzie zwrócić (nasze biedne prawnuki…).

Niepokoi nas inna sprawa, w dokumencie pojawia się istotna informacja o tym, że nowy budynek policyjny wyposażony będzie w maszt radiowy o wysokości 21 metrów. Pytanie, czy planiści kiedykolwiek słyszeli o szkodliwym działaniu fal elektromagnetycznych? Sprawa jest o tyle bulwersująca, że ta część miasta jest dość silnie zasiedlona.Analogicznie, obecnie istniejący maszt radiowy znajdujący się na dachu starej komendy, od lat stanowi  źródło zakłóceń, które doskonale znane jest tucholskim użytkownikom stacji CB montowanych w pojazdach. ten maszt nie pozostaje bez wpływu na otoczenie, nawet wtedy, gdy znajduje się wysoko nad ziemią!

Wieloletnie przebywanie w strefie zagrożonej promieniowaniem elektromagnetycznym jest szkodliwe i to stwierdzenie jest bezspornym i udowodnionym przez specjalistów.

TOKiS – PRESS zainteresował się przed laty przekaźnikiem telefonii komórkowej w pobliżu siedziby prokuratury w Rudzkim Moście. Urządzenie jest skrajnie niebezpieczne, a jednak zdecydowano się ustawić gigantyczny maszt, praktycznie w środku gęsto zabudowanego osiedla. Nikomu nie przyszło na myśl, jak wielkie zagrożenie stanowi owa konstrukcja.

Rejestrowaliśmy powstawanie wieży, doszło nawet do sytuacji, gdzie próbowano nas usunąć z pobliża budowy, pomimo tego, że nie znajdowaliśmy się w bezpośrednim sąsiedztwie, oczywiście bezskutecznie. Innymi słowy, zachowanie osoby, która tak gwałtownie zareagowała na obecność naszego reportera, wskazywała na to, że ten ktoś doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że zainteresowanie mediów może tej inwestycji zaszkodzić. Wieżę wybudowano i działa do dzisiaj jak… „gigantyczny siewnik” fal ( w żargonie krótkofalarskim określenie urządzenia, które wycina łączność), a sprawa przycichła. Byliśmy wtedy jedynym medium, które zauważyło problem i zareagowało, niestety, nikt sprawą się nie zajął – oczywiste, zwłaszcza w Tucholi.

Z podobnym kłopotem borykali się mieszkańcy Teologa, jednak w tamtym przypadku, doszło do ostrego sprzeciwu lokalnej społeczności. Jasnym jest, że porównanie skali szkodliwego promieniowania obu urządzeń jest w pewnym sensie nadużyciem, ale uświadomić sobie należy jedno – oba są realnym zagrożeniem dla wszystkiego, co żyje, jednak nie od razu.

_________________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook