sob. Lip 4th, 2020

Tucholscy policjanci na „drzwiach otwartych” w miejscowym „ogólniaku”

1 min read

dav

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi odbyła się impreza o charakterze promocyjnym skierowana do absolwentów klas gimnazjalnych i szkół podstawowych. W uroczystości wzięła udział miejscowa policja, której funkcjonariusze w ramach podpisanego porozumienia od dwóch lat prowadzą zajęcia dydaktyczne w klasie policyjno-pożarniczej. Jedną z przygotowanych atrakcji dla uczniów było pokonanie policyjnego toru przeszkód.

W ramach podpisanego porozumienia tucholscy policjanci od września 2017 roku w tucholskim „ogólniaku” prowadzą m.in. zajęcia dydaktyczne dotyczące działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego, kształtowania postaw patriotycznych i społecznych oraz ceremoniału policyjnego. Podczas „drzwi otwartych” uczniowie klasy policyjno-pożarniczej oraz inne chętne osoby mogły pokonać policyjny tor przeszkód. Zainteresowani mogli w ten sposób sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz poznać jeden z elementów zaliczeniowych w staraniach o przyjęcie do pracy w policji.

Na koniec zmagań Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego tucholskiej policji asp. Sylwester Suchomski wraz z mł. asp. Wojciechem Galińskim pogratulowali wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Zwycięzcom wręczyli przygotowane nagrody i życzyli dalszych sukcesów.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: sierż. szt. Bartosz Wiese