18 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy policjanci podsumowali ubiegły rok pracy

2 min read

W Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi policjanci podsumowali ubiegły rok pracy. W odprawie uczestniczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy  inspektor Wiesław Domański i zaproszeni goście. 

Piątego dnia lutego w tucholskiej komendzie policji odbyła roczna odprawa,  w której uczestniczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Wiesław Domański. Na spotkanie przybyli również  Starosta Tucholski Pani Dorota Gromowska, prokurator, wójtowie gmin, komendanci straży pożarnej i gminnej oraz policjanci i pracownicy policji naszej komendy. 
Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Tucholi młodszy inspektor Krzysztof Bodziński omówił stan bezpieczeństwa powiatu i podsumował wyniki pracy policjantów za 2013 rok. 

W ubiegłym roku prowadziliśmy 869 postępowań przygotowawczych osiągając wykrywalność  na poziomie 84,7 procent. Tym samym nasza jednostka uplasowała się  na czwartym miejscu wśród dziewiętnastu komend naszego województwa. 
W  2013 roku na drogach powiatu doszło do 13 wypadków i 430 kolizji drogowych. W ubiegłym roku  odnotowaliśmy kilka kolizji drogowych więcej, za to znacznie spadła nam  ilość wypadków. W wyniku tych zdarzeń 13 osób zostało rannych, a 3 poniosły śmierć. 2013 rok był  najbezpieczniejszy na drogach powiatu w okresie ostatnich kilku lat. Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość. 
Za popełnione wykroczenia policjanci  nałożyli ponad 6 tysięcy mandatów i zastosowali prawie tyle samo pouczeń.   W ciągu ubiegłego roku funkcjonariusze przeprowadzili ponad 2200 interwencji i wylegitymowali prawie 30 tysięcy osób. Do  pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafiło 349 osób. Na gorącym uczynku policjanci zatrzymali ponad 250 sprawców różnych przestępstw i wykroczeń. 

Na zakończenie Komendant Bodziński podziękował policjantom za dobrą służbę, a zaproszonym gościom za współpracę i pomoc udzieloną naszej jednostce w 2013 roku. Podkreślił jak ważne było finansowe wsparcie samorządów dla naszej komendy.  Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach wysoko ocenili naszą pracę i wzajemną współpracę. Komendant Domański w swojej wypowiedzi również wysoko ocenił pracę tucholskich policjantów i przekazał wszystkim zebranym dobrą wiadomość dotyczącą budowy nowej siedziby dla tucholskich funkcjonariuszy.  Czekamy na pozwolenie i na pewno w tym roku rozpoczniemy budowę nowej komendy.

__________________

(red.)

Źródło: tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Notatka została sporządzona przez st.asp. panią Brygidę Zimnoch
Oficera Prasowego
KPP w Tucholi

Pozdrawiamy.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook