26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy stróże prawa zapobiegli tragedii

2 min read

Mężczyzna znajdował się w samochodzie, zaparkowanym na terenie parkingu leśnego i nie dawał oznak życia. Policjanci weszli do auta przez bagażnik i wyciągnęli na zewnątrz nieprzytomnego kierowcę. Udzielili mu pierwszej pomocy. Dzięki szybkiej reakcji miejscowych policjantów udało się uratować 50-latka.

Wczoraj (27.02.2019r.) mundurowi st. sierż. Janusz Narloch i post. Sandra Balcer pełnili służbę nocną na terenie miasta. Około godz. 4:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że kierowca opla, który choruje na cukrzycę, jadąc ze Świecia zjechał na parking leśny w pobliżu 7 km od Tucholi i od ponad dwóch godzin nie ma z nim kontaktu.  Policjanci zgodnie z dyspozycją pojechali sprawdzić wskazaną trasę. Na leśnym zajeździe zauważyli zaparkowanego opla, w którym znajdował się mężczyzna. Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nim kontakt lecz bezskutecznie.

Włączone sygnały świetlne i dźwiękowe też nie odniosły żadnego skutku. Dodatkowo drzwi w aucie były zamknięte. Na szczęście próba otwarcia bagażnika okazała się trafna. Dzięki temu policjant mógł wejść do środka i wydostać mężczyznę na zewnątrz. W międzyczasie dyżurny powiadomił o zdarzeniu pogotowie. Stróże prawa udzielili mu pomocy i kontrolowali jego funkcje życiowe. Dalej zajęli się nim ratownicy. Poziom cukru we krwi mężczyzny był tak niski, że zagrażał jego życiu. 50- latek wymagał natychmiastowej pomocy i został przewieziony do szpitala. Nie wiadomo jakby to wszystko się skończyło gdyby nie szybka reakcja policjantów.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook