29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholska MBP uczciła 108 rocznicę urodzin swojego patrona! (TOKiS – PRESS TV)

1 min read

6 grudnia (we wtorek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej (MBP) im. Aleksandra Janty – Połczyńskiego w Tucholi odbyło się ważne spotkanie.

Mija właśnie 108 lat od chwili chwili urodzin pisarza, poety, reportera, podróżnika, tłumacza. Jeżeli urodziny, to musiał być tort!

Miejscowi nie do końca wiedzą kim był Aleksander Janta  – Połczyński, tym bardziej dziwi tak niewielka frekwencja, podczas tego spotkania. O ile dojrzała publiczność dopisała, tak zabrakło ludzi młodych. To zjawisko bardzo niepokojące i tutaj ważne zadanie mają media. Może tą właśnie drogą historia tej małej ojczyzny, trafi również do nich. Na to liczymy.

Wtorkowe spotkanie miało charakter muzyczno – poetycki. Była okazja do poznania fragmentów utworów pisarza. Prócz tradycyjnej deklamacji była też poezja śpiewana w wykonaniu utalentowanego Darka Krygowskiego, którego interpretacją poezji, zainteresował się sam Leszek Długosz.

Artystyczny wieczór zaszczycili oficjele, jednak największe wrażenie wywarł na zebranych specjalny list od utalentowanego biografa „Reja reportażu polskiego” – Michała Folegi – autora książki pt.  „Życie na świat otwarte. Aleksander Janta-Połczyński”.

dsc09039 dsc09040 dsc09043 dsc09046 dsc09047 dsc09051 dsc09055 dsc09057 dsc09061 dsc09062

__________________

(red.)

Przydatne linki:

Michał Folega – biografem Reja polskiego reportażu

„Zwierzaki* z Elmhurst” (Michał Folega)

Tucholska MBP uczci 108 rocznicę urodzin swojego patrona!

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook