22 października 2020

Tucholska policja podsumowała rok pracy

2 min read

edf

Mniej zdarzeń kryminalnych i lepsza wykrywalności przestępstw to wyniki pracy tucholskich policjantów, omówione na rocznej odprawie w miejscowej komendzie policji. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak.

We wtorek (5.02.2019r.) w tucholskiej komendzie odbyła się roczna odprawa, podczas której Komendant Powiatowy Policji nadkom. Wiesław Gapa omówił stan bezpieczeństwa powiatu i podsumował wyniki pracy policjantów za 2018 rok. W odprawie uczestniczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak.  Nie mogło tu zabraknąć również przedstawicieli lokalnych władz, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, nadleśnictw, podmiotów współpracujących z policją, a przede wszystkim funkcjonariuszy.

Porównując ubiegły rok do roku 2017,można zauważyć, że na terenie powiatu odnotowaliśmy mniej zdarzeń kryminalnych. Osiągnięto przy tym wykrywalność na poziomie ponad 81 procent. Na drogach powiatu doszło do 553 kolizji i 15 wypadków drogowych. Mimo, że w 2018 roku odnotowaliśmy więcej zdarzeń drogowych, pocieszający jest fakt, że wśród ich uczestników nie było ofiar śmiertelnych. Do trzech głównych przyczyn zdarzeń drogowych zaliczamy: nieustąpienie pierwszeństwa, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz nadmierną prędkość.  Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 4506 mandatów karnych, zastosowali 6753 pouczenia.  Funkcjonariusze interweniowali 2851razy, zaś na gorącym uczynku zatrzymali 110 sprawców przestępstw.

Komendant miejscowej policji podziękował zaproszonym gościom za  współpracę i pomoc udzieloną naszej jednostce w minionym roku.

Zaproszeni goście w swoich wypowiedziach wysoko ocenili nasze działania i wzajemną współpracę, jednocześnie życzyli, by w bieżącym roku, współdziałanie samorządów i tucholskiej Policji w kształtowaniu bezpieczeństwa na terenie powiatu, było na równie wysokim poziomie.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Marcin Woźniak podziękował policjantom za dotychczasową, dobrą pracę.  Swoje podziękowania za otrzymaną pomoc wspierającą działania policji skierował także pod adresem zaproszonych gości.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook