czw. Lut 27th, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjna

Tucholska policja podsumowała rok pracy

2 min read

Mniej zdarzeń kryminalnych i wysoki poziom wykrywalności przestępstw to wyniki pracy tucholskich policjantów, omówione na rocznej odprawie w miejscowej komendzie policji. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak.

Dziś (17.01.2020r.) w tucholskiej komendzie odbyła się roczna odprawa, podczas której Komendant Powiatowy Policji podinsp. Wiesław Gapa omówił stan bezpieczeństwa powiatu i podsumował wyniki pracy policjantów za 2019 rok. W odprawie uczestniczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak.  Nie mogło tu zabraknąć również przedstawicieli lokalnych władz, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, nadleśnictw, podmiotów współpracujących z policją, a przede wszystkim funkcjonariuszy.

Porównując ubiegły rok do roku 2018, można zauważyć, że na terenie powiatu odnotowaliśmy mniej przestępstw. Osiągnięto przy tym wykrywalność na poziomie ponad 82 procent. Na drogach powiatu doszło do 473 kolizji i 25 wypadków drogowych. Mimo, że w 2019 roku odnotowaliśmy mniej zdarzeń drogowych w porównaniu do 2018, to niestety wzrosła liczba rannych uczestników i ofiar śmiertelnych. Do trzech głównych przyczyn zdarzeń drogowych zaliczamy: nadmierną prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.  Za popełnione wykroczenia w ubiegłym roku policjanci nałożyli 6168 mandatów karnych i zastosowali 6353 pouczeń.  Funkcjonariusze interweniowali 2879 razy, zaś na gorącym uczynku zatrzymali 165 sprawców przestępstw.

Komendant Gapa podziękował zaproszonym gościom za  współpracę i pomoc udzieloną naszej jednostce.  Podkreślił jak ważne było finansowe wsparcie samorządów, nadleśnictw oraz instytucji na nowe radiowozy, dodatkowe służby dla funkcjonariuszy  oraz darowizny rzeczowe, które trafiły na ręce policjantów w ubiegłym roku.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Marcin Woźniak podziękował policjantom za dotychczasową, dobrą pracę.  Swoje podziękowania za otrzymaną pomoc wspierającą działania policji skierował także pod adresem zaproszonych gości.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese