18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholska policja znakuje rowery

2 min read

Od 19 maja br. do końca sierpnia br. miejscowi stróże prawa będą znakować rowery na terenie całego powiatu tucholskiego. To przedsięwzięcie jest realizowane przez funkcjonariuszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pt. „Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”.

 

Procedura przedsięwzięcia polega na wygrawerowaniu  na ramie jednośladu trwałego numeru identyfikacyjnego, który dodatkowo zabezpieczony jest charakterystyczną zieloną nalepką z napisem „UWAGA ROWER OZNAKOWANY” i logiem policji. Następnie funkcjonariusz wydaje właścicielowi „dowód rejestracyjny” jako poświadczenia rejestracji jednośladu w policyjnej bazie danych.

Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty :

  • karta gwarancyjna,
  • dowód zakupu,
  • dokument tożsamości

Ten znak jest skuteczną przestrogą dla złodzieja, gdyż informuje o tym, że rower znajduje się już w policyjnej bazie. Taki znacznik pozwala również szybko odszukać właściciela w przypadku pozostawienia cennej zguby. Coraz częściej na różnych festynach, piknikach i imprezach organizatorzy zwracają się właśnie, o takie działania profilaktyczne realizowane przez policję.

Dzielnicowi będą znakować rowery zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • W dniu 19 maja br. w godz. 15:00-17:00 w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi podczas imprezy pn. Majówka na góralską nutę z Kapelą „Zbójnicy” ze Szczyrka, połączona z Dniem Ziemi
  • W dniu 19 maja br. w godz. 17:00-19:00 na boisku piłkarskim w Małym Mędromierzu podczas pikniku parafialnego pn. Bezpiecznie na drodze.
  • W dniu 1 czerwca br. w godz. 15:00-17:00 na tucholskim rynku podczas festynu z okazji dnia dziecka

Kolejne terminy znakowania jednośladów będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.

 


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook