21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholski Dąbruś tonie w śmieciach!

2 min read

Jakież to polsko – tucholskie! Miasteczko i w tej materii w niczym nie odstaje od innych! Czy to głupota i brak elementarnych zasad kultury, że mieszkańcy porzucają śmieci, gdzie tylko można? Cóż, wystarczy sprawdzić statystyki odwiedzin placówek kulturalnych miasta.

Żadna władza nie podoła temu problemowi bez wsparcia. Śmieci, to od lat ciągnący się temat, gdzie jedni z nimi walczą, a inni zwyczajnie… śmiecą. Jak wyjść z tej matni? Istnieje tylko jeden sposób – drakońskie kary i… strażnicy miejscy! Policja nie podoła mnogości zdań, prędzej, czy później, na tucholskich ulicach muszą pojawić się strażnicy. Oczywiście, jeżeli ktoś mówi o tej formacji, skojarzenie jest wyłącznie jedno – fotoradary. Otóż nie, wszystko zależy od operatywności samorządowców, ścisłej, od ich mądrości.

Pomimo dobrych statystyk policyjnych, Tuchola po 21.30 przestaje być miasteczkiem bezpiecznym i to jest fakt, który łatwo udokumentować, zwłaszcza w weekendy. Sprawa porzuconych śmieci, to temat rzeka i doskonale wiemy, że na dowolnej przestrzenie w granicach miasta i nie tylko, każda kępa krzewów, to potencjalne miejsce, gdzie odnajdziemy śmieci.

TOKiS od lat ukazuje te miejsca, a tematu poszukiwać należy na naszych łamach, pod jednym słusznym hasłem… „ŚMIECI”.

Dąbruś, miejsce uczęszczane przez spacerujących, władze miasta chwalą się, że to punkt widokowy , gdzie panorama Tucholi jest jedną z piękniejszych.

Mamy inne wrażenia… od wczoraj.

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook