Tucholski mural na ukończeniu!

Dobiega końca wykonanie murala na ścianie frontowej Książnicy Tucholskiej. Jest okazały i interesujący. Tokis.pl rozmawiał z twórcami.

Pracuje nad nim, już kolejny dzień, czwórka młodych ludzi, są bardzo zaangażowani w swoją pracę i bardzo pieczołowicie starają się, aby jeszcze dzisiaj w godzinach wieczornych, dzieło było gotowe. Podkreślają, że Tuchola jest miejscem wyjątkowo otwartym na tego typu sztukę i cieszą się, że jest w tym mieście tak sprzyjający klimat dla podobnej twórczości. Mural przyciąga uwagę, wymusza wręcz to, aby przechodzień zatrzymał się i pieczołowicie odczytał, co młodzi artyści  w nim zawarli. Główną rolę odgrywa perspektywa, mural jest czytelny od chwili, kiedy odbiorca już się do niego zbliża. Nowatorskie, ciekawe, estetyczne! Jakże ta sztuka różni się od prymitywnych bohomazów, których nasze miasto jest pełne.

Świetna praca!


(red.)

admin

Next Post

Wpadki radnych miejskich

pon Maj 27 , 2019
Nowi radni miejscy jeszcze nie do końca poznali miasto i mieszkańców, o których dobro mają dbać. Zajmują się rzeczami ważnymi, mniej ważnymi i … utopijnymi.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook