30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholski Sąd Rejonowy, prawdopodobnie przetrwa

2 min read

Rzekomo pod naporem PSL i stowarzyszenia Amici Curiae minister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie myśli już o likwidacji 79, a jedynie 30 sądów rejonowych. Czy na liście uratowanych jednostek znajdzie się sąd w Tucholi? Sprawdziliśmy, nie ma go.

Jakiś czas temu Polskę obiegła wiadomość, o wycofaniu się ministra Jarosława Gowina z pomysłu przekształcenia 79 sądów rejonowych w oddziały większych jednostek. Zmiana miała m.in. dotyczyć sądu w Tucholi, który zostałby zdegradowany do filii sądu w Świeciu. Od początku, przeciwko pomysłowi Gowina protestował PSL i przygodni obywatele. Zbierano nawet podpisy, choć dokonujący tego nie do końca wiedzieli, co stanie się z nimi później ( i pewnie do dzisiaj tego nie wiedzą :), ale za chwilę o tym opowiemy).

Przypomnijmy

 

Plany były takie, aby zebrać przynajmniej 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, zmieniającej prawo o ustroju sądów powszechnych. Okazało się, ze zebrano ich łącznie 150 tys. Ile było ich w naszym powiecie, cóż, tego nie wiemy. Niedługo po tym w Internecie pojawiła się informacja o tym, że Gowin zmienił zdanie. Minister sprawiedliwości nie chce już przekształcenia79, ajedynie 30 sądów rejonowych, tucholskiego sądu tam nie ma. Niestety, rzecznik ministra sprawiedliwości wije się jak piskorz i nie potwierdza nawet tego, że Gowin wycofał się z części swoich pomysłów. Teraz, kiedy afera wokół piramid finansowych bije wszelkie rekordy popularności, minister z pewnością nie znajdzie czasu na to, aby uspokoić społeczeństwa w małych, prowincjonalnych i niedoinformowanych ośrodkach. Czyżby dalej testował nerwy pracowników sądów?

 

(red)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook