29 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

TUCHOLSKI SANEPID I PROBLEM SZCZEPIEŃ?

2 min read

Podczas 24 sesji Rady Powiatu w Suchej jedną z prelegentek była Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tucholi pani mgr Justyna Szulc.

Prowadzona przez panią dyrektor instytucja boryka się z problemem odmowy szczepień,  przez mieszkańców powiatu. Rzekomo, jest to wpływ mediów w tym elektronicznych. Tak się składa, że do zachowania zdrowego rozsądku w tej materii nawołuje również nasze, elektroniczne medium i to od lat. Ów „zdrowy rozsądek” nie wziął się z kosmosu, czy brudnego palucha, a jest podyktowany globalnymi doniesieniami, dodatkowo podpartymi opiniami wybitnych specjalistów, również polskich, którzy problem ukazują jednoznacznie.

Jak wspomniano wcześniej, sytuacja ma wymiar globalny i związana jest z koncernami farmaceutycznymi, które nadużywają zaufania obywateli. Nie inaczej jest w Polsce. O niektórych skutkach podawania szczepionek, zwyczajnie się nie mówi.

W takim razie szczepić, czy nie szczepić? Oczywiście szczepić, jednak pacjent ma prawo do pełni informacji w tej kwestii. Państwo zbyt głęboko ingeruje w nasze prawa, wymuszając pewne zachowania lub wręcz zmusza do nich, nakładaniem grzywien.

Trudno uwierzyć, że szef tucholskiego SANEPIDU nie zna sprawy i nie ma żadnych wątpliwości w tej materii. Niestety, jest urzędnikiem i musi wykonać polecenia i wytyczne przełożonych, łącznie z nałożeniem i wyegzekwowaniem wobec ludzi należnych w/g państwa grzywien. Zaraz, ale przecież podobno państwo, to… my? Czy w takim razie pacjent może się odwołać? Oczywiście, bliżej charakteryzuje to wypowiedź pani dyrektor.

Z tą sprawą już się zmierzyliśmy w nieodległej przeszłości. Poznajmy opinię autorytetu w tej dziedzinie.

Przeczytaj.(klik)

____________________

(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook