27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholskie Fakty. Czy radny miejski złoży doniesienie na tucholski OPS?

2 min read

SONY DSC

Radny miejski, Pan Andrzej Jerosławski jest tym radnym, który podczas sesji potrafi rozbawić, zmusić do refleksji, czasami zdenerwować, jednak jednego nie można mu odmówić – wnikliwości,zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się kwestie zdroworozsądkowe i te najważniejsze – finansowe.

Próby dyskredytacji radnego są z góry skazane na niepowodzenie, zwłaszcza wtedy, gdy dokonywany jest zapis wideo.W tej sprawie jasno widzimy, jak polski system prawny przypomina durszlak, problem z którym zmierzył się Pan Radny, rzeczywiście może stanowić furtkę do nadużyć, jednak przeszkodą, ponownie, jest system i przepisy, którymi zasłaniają się ludzie, którzy w swojej branży są specjalistami.

Radny Jerosławski nie ma tak potężnej wiedzy, jak oni, ale rzeczywiście, jego dociekliwość budzi szacunek, a wnioski, choć w części błędne, jednak trafiają w sedno sprawy. Radny Jerosławski słynie z tego, że nie daje się zbywać byle czym i nie jest wykluczone, że w tej sprawie złoży doniesienie do prokuratury. I choć podjęte zostały próby zniechęcenia go do dalszych działań, na tyle skuteczne, że w efekcie być może dojdzie tylko do złożenia skargi, na konkretną jednostkę, tak  sytuacja, którą wykrył,  prawdopodobnie nie jest w skali KRAJU precedensem, a być może powszechnym sposobem na życie i przeżycie, a co najgorsze, akceptowanym przez prawo.

Moralnie nagannym jest wykorzystanie luk złego systemu prawnego, a ten, w tym przypadku, skonstruowano błędnie. Gdyby ustawodawcy mieli umysły analityczne, do podobnej sytuacji nigdy by nie doszło, chyba, że… cała sprawa jest tylko burzą w szklance wody lub przedwyborczą „zasługą”. Jednak nie nam to oceniać, możemy tylko spekulować.

Tucholskie Fakty i… „Ojciec znany i nie/znany, czyli… siła złego na jednego” – ZAPRASZAMY!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook