nie. Maj 31st, 2020

Tucholskie Fakty – konferencja PRASOWA STAROSTY TUCHOLSKIEGO

2 min read

Konferencja prasowa zwołana na dzisiaj znacznie się różniła od zwyczajowych, była wirtualna, bo z użyciem komunikatora. Zakończyła się po godzinie, wzięło w niej udział szereg osób władnych mówić o teraźniejszości. Nie zabrakło informacji z tucholskiego SANEPIDU, są informacje z PUP-u, PCPR-u, gdzie ze strony szefowej szacownej instytucji poznaliśmy sporo faktów, nad którymi warto się zatrzymać do tego stopnia, że do jednego z obiektów wyślemy naszego bezzałogowca.

Sporo do powiedzenia miał gospodarz spotkania, pan Starosta. Ponieważ dysponujemy wszyscy nadmiarem czasu, warto poświęcić go dzisiaj znacznie więcej, niż zakłada nasz program informacyjny. Z dziesięciu minut zrobiła się godzina, ale będzie ona pełna wrażeń. Wszyscy biorący w udział  są osobami znanymi naszemu środowisku, dziennikarze są tutaj nieistotni, wiec można pominąć część oficjalną. Z retransmisji dowiemy się najnowszych danych statystycznych, które dotyczą obecnej sytuacji związanej z panującą zarazą. Przy okazji mamy też wyjaśnienie kwestii różnicy w danych, pomiędzy tym, o czym informowało kilka dni temu województwo, a danymi z tucholskiego Sanepidu, co wyjaśnialiśmy już w portalach społecznościowych, tym razem oficjalnie wprost od szefowej wspomnianej instytucji:

W nawiązaniu do konferencji prasowej z dnia 03.04.20 Starosty Tucholskiego, w której jako PPIS w Tucholi uczestniczyłam przesyłam informację dot. przyczyny rozbieżności w raportach naszych i wojewódzkich. Może to wynikać z raportowania danych z dnia w różnych godzinach. Przekazujemy dane na godz. 8, 11, 14 plus aktualizacja bieżąca „pilna”. Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Podsumowując, do komunikatów mogą być wykorzystywane dane liczbowe z różnych godzin danego dnia.

Justyna Szulc

Ważne informacje z PUP-u, istotne dla bezrobotnych, interpretuje je szefowa urzędu, będzie też odrobina perypetii technicznych, ale jeżeli retransmisja, to całości. Sporo ważnych treści przekazują szefowa PCPR-u oraz gospodarz spotkania – Pan Starosta.

Obejrzyjmy uważnie od początku do końca, aby przerwać bezpodstawne plotki, którymi karmią się zdezorientowani mieszkańcy naszego powiatu.

Wysoką jakość materiał osiągnie za około godzinę, cierpliwości.


(red.)