5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholskie „Netto” rozpoczęło parkingowe polowanie na swoich klientów!

3 min read

Zaplanowałeś zakupy i chcesz skorzystać z usług sklepu  sieci Netto w Tucholi? Nie zapomnij wziąć świstka z parkometru, inaczej słono zapłacisz za ten błąd!

Do naszej redakcji już napływają skargi, jakim prawem, jakaś firma wynajęta przez sieć, kasuje zapominalskich i tych, którzy parkują dłużej, niż 45 minut!?

Przypomnijmy sytuację, tuż po zakończeniu remontu ulicy Pocztowej w Tucholi, rozpoczął pracę parkometr, który umieszczono na środku parkingu przed marketem „Netto”. Przez pierwsze 45 minut nie płacimy ani grosza, ale każdy kierowca pojazdu ma obowiązek pobrać bilet z urządzenia i umieścić go w widocznym miejscu we wnętrzu pojazdu.

Uruchomienie urządzenia jest proste, wystarczy dotknąć jednego przycisku. Po chwili bilet parkingowy wysunie się u dołu.

Jeżeli ktoś chce zaparkować dłużej, musi już dokonać opłaty, stosowna informacja jest umieszczona na placu w widocznym miejscu. Dzisiaj obserwowaliśmy przedstawicielkę firmy, która kontrolowała wszystkie pojazdy w poszukiwaniu naiwniaka, który nie dokonał oczywistości. Pracownica firmy, ze szczególną uwagą, przyglądała się samochodom, które przed chwilą wjechały na plac. Nie zachęcała klientów, a tym bardziej nie uprzedzała o tym, żeby nie zapomnieli o pobraniu biletu, to zapewne nie jest w interesie firmy, którą reprezentowała. Rozpoczęła się zabawa w kotka i myszkę.

Czy wolno tak postępować? Istnieje niestety luka prawna, którą właściciele parkingów wykorzystują w sposób arcyciekawy. Tę kwestię wyjaśniamy na konkretnym przykładzie: PRZECZYTAJ

Parking „Netto” w Tucholi oddano pod władanie firmy APCOA PARKING. To nie byle jaka firma, a moloch znany ze swojej działalności w całej Europie.

Jak przedstawia się ta firma?

APCOA Parking Polska jest największą w Polsce firmą działającą w branży parkingowej.

APCOA Parking Polska jest częścią GRUPY APCOA z centralą w Niemczech, lidera rynku europejskiego w zarządzaniu dużymi obiektami parkingowymi, który realizuje swoje inwestycje w całej Europie. Podstawowym przedmiotem działalności spółki APCOA Parking Polska  jest zarządzanie parkingami oraz organizacja stref płatnego parkowania na ulicach miast. Firma istniejąca w Polsce od 1998 roku od samego początku wyznaczała nowe standardy i kierunki na polskim rynku zarządzania parkingami. Obiekty, którymi zarządzamy, wyposażamy w najnowocześniejszy sprzęt renomowanych międzynarodowych producentów, co w połączeniu z doświadczeniem naszej firmy gwarantuje usługi na najwyższym, światowym poziomie.

Firma APCOA Parking Polska od wielu lat współpracuje z wieloma znaczącymi inwestorami, właścicielami nieruchomości oraz instytucjami publicznymi w całym kraju. Należą do nich galerie handlowe, hotele, lotniska, biurowce, parkingi miejskie, szpitale itp.

Każdego dnia z zarządzanych przez nas parkingów korzystają tysiące osób w całej Polsce. Wieloletnie doświadczenie na polskim rynku w zakresie zarządzania parkingami, profesjonalne i rzetelne podejście do klienta oraz sumienne wypełnianie zobowiązań wynikających z zawartych umów pozwoliło naszej firmie zmaksymalizować przychody z działalności parkingowej, przy jednoczesnym zadowoleniu Klientów i parkujących z oferowanych usług. Dla każdego zarządzanego przez nas parkingu opracowujemy koncepcję pod kątem prawidłowej organizacji ruchu, doboru sprzętu technicznego jak również zarządzania. Wszystkie nasze działania uwzględniają specyfikację obiektu i oczekiwania Klienta.

Wszystko jasne, nawet w tak banalnej wydawałoby się kwestii, jak parkowanie, do Tucholi dotarła firma z obcym rodowodem, która łupi przeciętnych Polaków. W tym przypadku, o taki rodzaj usług poprosiła sieć „Netto”, czy market tym razem nie przesadził? Warto zaznaczyć, że zakupy w tucholskim „Netto” są przyjemne do chwili, kiedy nie natrafimy na artykuły z chemicznymi dodatkami i nie staniemy w monstrualnej kolejce do kasy. Narzucone odgórnie 45 minut może okazać się niewystarczające, wtedy zapłacimy „umowny” mandat, bardzo wysoki. Sprawą powinny zająć się władze miasta i dokładnie rozeznać się w sytuacji, która wygląda na wielce problematyczną.


(RED.)

apcoa.pl

Przydatne linki:

UWAGA PARKUJĄCY NA TERENIE TUCHOLSKIEGO „NETTO”!

Tucholskie NETTO wprowadza 24 godzinne ograniczenia na swoim parkingu!

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook