17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholskie, policyjne czworonogi w czołówce województwa!

2 min read

I proszę, ledwie poruszyliśmy sprawę policyjnych, podobno zakłócających spokój okolicznym mieszkańcom psów, a tutaj taki sukces. I co teraz? Teraz będzie normalność bo… ” pies przyjacielem jest człowieka, pies wszystkiego nie wyszczeka”, choć czasami powinien. [przyp.red.]

W dniach od 25-26 lipca br. w Myślęcinku odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Kynologicznych Mistrzostw Polski w kategorii psów patrolowo – tropiących. Tucholskie czworonogi wraz ze swoimi opiekunami zajęli odpowiednio II i VII miejsce. Vice mistrz województwa kujawsko – pomorskiego weźmie teraz udział w zawodach ogólnopolskich.

W zawodach wzięło udział łącznie 26 psów z całego województwa wraz ze swoimi opiekunami. Komendę Policji w Tucholi reprezentowali mł. asp Tomasz Kuffel z 4 letnim psem Gebedyrem (Edi) oraz sierż. szt. Tomasz Kozielecki z 6-letnim psem Edyl (Aro). W pierwszym dniu zmagań policjanci i ich psy musieli zmierzyć się z konkurencjami: tropienie śladu ludzkiego, posłuszeństwo ogólne psa oraz testem wiedzy z zakresu tresury i zagadnieniami z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzień później  czworonogi musiały udowodnić, że potrafią bronić swoich opiekunów oraz pokonać terenowy tor przeszkód. Ostatecznie udział w zawodach zakończył się dla sierż. sz. Tomasza Kozieleckiego i Aro zajęciem II lokaty i zdobyciem tytułu Vice Mistrza województwa kujawsko – pomorskiego psów patrolowo – tropiących. Mł. asp. Toamsza Kuffel i Edi uplasowali  się na VII pozycji.

Dla tucholskich przewodników psów służbowych to nie pierwsze sukcesy. Pracujący z psami od 7 lat, Tomasz Kuffel ma pod opieką 2 psy: patrolowo – tropiącego Ediego (pracuje z nim od ok. 6 miesięcy) oraz wyspecjalizowanego w szukaniu narkotyków Eblo (Ares). Ten ostatni ma tytuł Mistrza i Vice Mistrza Województwa kujawsko – pomorskiego w kategorii psów do wyszukiwania zapachu narkotyków.  Jest też 6 najlepszym psem w Polsce. Tomasz Kozielecki z Aro, z którym pracuje od 4 lat, zdobyli tytuły Mistrza i Vice Mistrza w kategorii psów patrolowo- tropiących.

153-146306

153-146307

Zdobywcy dwóch pierwszych lokat  w eliminacjach wojewódzkich wezmą teraz udział w Kynologicznych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 5-9.IX w Sułkowicach. Tomasz Kozielecki i Aro będą więc reprezentować w garnizon kujawsko – pomorski na szczeblu ogólnopolskim.

_____________________

(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook