24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KAWA Z TOKiS-em. TUCHOLSKIE RONDO OTRZYMAŁO NAZWĘ!

1 min read

Proszę się nie śmiać i nie kpić, ze ten rodzaj skrzyżowania to porażka drogowców i planistów. Prosimy też już nie nazywać tej konstrukcji „rondem samobójców”, samorządowcy z gminy podjęli męsko-damską decyzję i ochrzcili to nieszczęsne miejsce tak, jak należy.

„100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI”,krótko, trafnie i sprawnie! Rondo tucholskie jest porażką, to fakt, z biedą mieści się na nim rowerzysta z przyczepką (o ile zaryzykuje na nie wjechać), kierowcy wielkich ciężarówek ciągle budzą nasz podziw, że można tam zmienić kierunek ruchu, nikogo nie zabijając, choć niejeden próbował na nim jechać na wprost.

Rajcy nadając tak zacną nazwę temu miejscu, wykazali się kapitalnym wyczuciem politycznym, dali tęgiego prztyczka w nos IPN-owi, pośrednio również panu Wojewodzie, tak się kończy wciskanie ludziom na siłę, zmiany dezubekizacyjne wbrew ich woli.

Tak to już jest z tucholanami jeszcze nikt z nimi nie wygrał, dzielny to i złośliwy „Narodek”,ale zawsze waleczny. A rondo? Cóż, znowu się rozlatuje, dziury w nawierzchni powiększają się z godziny na godzinę, więc panowie samorządowcy, spieszcie się z nadaniem nowej nazwy, bo się diabelstwo rozleci, w czym właśnie pomaga mu dzielna ekipa remontujących DW 240. Kierowcy uwaga, działa tam znowu sygnalizacja świetlna i nikt oczywiście jej nie respektuje.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook