19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholskim aptekarzom nie podoba się grafik dyżurów nocnych

1 min read

27 stycznia br. Rada Powiatu uchwaliła nowe godziny pracy lokalnych aptek. Pojawił się też nowy grafik dyżurów nocnych i świątecznych.

Trudno powiedzieć, czyim dziełem jest ów grafik i kto nad nim pracował, ale jedno jest pewne, aptekarze nie są zadowoleni z tego, że ufundowano im miesięczne dyżury. Czy sytuacja zostanie przedyskutowana? Czy będą zmiany? To byłby dobry ruch, aby ugasić w zarodku niezadowolenie zainteresowanych.

Mamy też niepokojące pytania o ceny leków kupowanych w nocy.

 PIF określa to jednoznacznie:

Zgodnie z § 1 RMZ ustalona została maksymalna wysokość dopłaty pobieranej przez aptekę za ekspedycję leków w porze nocnej, niezależnie od ilości wydanych produktów leczniczych lub realizowanych recept, w wysokości jednokrotnej opłaty ryczałtowej w wysokości 3.20 zł. Zgodnie z § 2 RMZ opłaty, o której mowa w § 1, nie pobiera się za wydanie: środków odurzających, antybiotyków, produktów leczniczych przepisanych na recepcie, na której zamieszczono adnotację „cito” lub inną równoznaczną, jeżeli realizacja recepty następuje w porze nocnej w dniu jej wystawienia lub w dniu następnym.

_________________

(red.)

Przydatny link:

Uchwalono nowy rozkład godzin pracy ogólnodostępnych aptek Powiatu Tucholskiego

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook