23 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2018

2 min read
W sobotę 21 kwietnia w powiecie tucholskim odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dobra zabawę gwarantowała już otwierająca imprezę Halina Janowska-Giłka, Kawaler Orderu Uśmiechu i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tucholskiego, a prognozę tę potwierdził wręczając nagrody i dyplomy Zenon Poturalski, Wicestarosta Tucholski.

Bezpieczeństwo drogowe to kwestia ważna dla nas wszystkich. Zależy ono od odpowiednio przygotowanej infrastruktury drogowej, jednak nawet najlepsze drogi nie pomogą, jeśli ich użytkownicy nie będą potrafili lub chcieli się po nich prawidłowo poruszać. To z kolei wymaga znajomości przepisów i niezbędnych umiejętności praktycznych, w tym także umiejętności związanych z ratowaniem osób poszkodowanych w wypadkach. Wiedza i umiejętności najmłodszych użytkowników testowane są co roku na ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego, który rozgrywany jest w gminach, powiatach, województwach i centralnie.

Zabawa i edukacja, rywalizacja i integracja – to wszystko można znaleźć na corocznych eliminacjach organizowanych w Powiecie Tucholskim. W tym roku reprezentowane były drużyny gimnazjalne z Gostycyna,  Śliwic,  Bysławia i Żalna oraz drużyny Szkół Podstawowych z Lińska, Żalna, Gostycyna i Lubiewa. Walka była zacięta, na koniec jednak wyłoniono zwycięzcę. Została nim drużyna z Gostycyna – zarówno w kategorii Szkół Podstawowych, jak i Gimnazjów. To oni będą reprezentowali nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich. Nikt nie wyszedł jednak z turnieju z pustymi rekami, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz słodycze. Podziękowania otrzymali tez opiekunowie grup.

Na terenie powiatu tucholskiego tradycyjnie już stroną organizacyjną turnieju zajmuje się Starostwo Powiatowe w Tucholi wraz z Zarządem Dróg Powiatowych, przy wsparciu Zakładu Aktywności Zawodowej oraz ZSLiT. Za egzamin teoretyczny, przygotowanie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz ocenę umiejętności praktycznych zawodników odpowiada Powiatowa Komenda Policji w Tucholi, której przedstawiciele są też odpowiedzialni za cały proces sędziowania. Testy z umiejętności dotyczących pierwszej pomocy organizuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.  W skład centralnego Komitetu Organizacyjnego wchodzą: Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej, Przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Przedstawiciel Komendy Głównej Policji i Przedstawiciel Polskiego Związku Motorowego.


tucholski.pl

fot. Karol Gutsze

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook