nie. Cze 7th, 2020

Turniej tenisa w Lubiewie

2 min read

W  sobotę 10 sierpnia na kortach w Lubiewie odbył się I turniej deblowy tenisa ziemnego o puchar Wójta Gminy Lubiewo. Turniej zgromadził łącznie 16 zawodników z powiatu tucholskiego, ze Świecia, Bydgoszczy i spod Poznania.

Turniej oficjalnie otworzyła Pani Joanna Jastak Wójt Gminy Lubiewo, nie tylko słownie ale również wprawiając w ruch pierwsze piłki. Pani Wójt ciesząc się z obecności zawodników, podkreśliła, że turniej jest kontynuacją poprzednich tego rodzaju spotkań i zapewniała, że będą kolejne. Życząc zawodnikom dobrych piłek i wspaniałej atmosfery, tym samym na dobre przegoniła kłębiące się od rana deszczowe chmury.

Turniej odbył się systemem do 2 setów natomiast przy remisie decydował Tie break. Zawodnicy grali w 2 grupach po 4 pary. Z każdej grupy wyłoniły się 2 pary, które grały w półfinale. Mecze były na wysokim poziomie, a gra upłynęła w atmosferze przyjacielskiej
i fair play. Zawodnicy bardzo chwalili organizację turnieju i jakość techniczną kortów.

Wyniki:

  • I miejsce: Przemysław Urbański i Adam Berdysiak
  • II miejsce: Sławomir Rybicki i Leszek Kłosek
  • III miejsce: Zbigniew Pietrzykowski i Krzysztof Łukaszewski

Na zakończenie turnieju, kierownik Referatu Oświaty, Sportu, Turystyki i Promocji zwycięskim parom wręczyła pamiątkowe statuetki, a ponadto wszystkim zawodnikom upominki rzeczowe.

Turniej zorganizowała Pani Paulina Ciepluch, inspektor ds. sportu i organizacji pozarządowych z Urzędu Gminy w Lubiewie przy pomocy Pani Aliny Borchacz opiekuna kortów.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z lubiewskich kortów, a wynajmować je można
u nadzorującego kortami pod numerem 698 702 944.


(red.)

lubiewo.pl