9 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tydzień z darmowymi e-książkami

2 min read
Szykuje się nie lada gratka dla czytelników. Internetowa platforma IBUK Libra dziś (3 marca) udostępni bezpłatnie osiem tysięcy publikacji. Z darmowych e-książek będzie można korzystać do 9 marca. Akcja została przygotowana z okazji Światowego Tygodnia e-Książki.
IBUK Libra to największa czytelnia publikacji elektronicznych wydanych po polsku. Oferuje przede wszystkim literaturę akademicką i specjalistyczną z wielu dziedzin nauki i wiedzy, między innymi informatyki, medycyny, kryminalistyki, prawa, teologii, ekonomii i matematyki. Na wirtualnych półkach IBUKa znajdziemy również literaturę piękną, reportaże, podręczniki i lektury szkolne, słowniki i leksykony, rozmaite kompendia, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży.

Można je czytać w dowolnym miejscu na świecie, używając urządzeń z dostępem do internetu. Platforma funkcjonuje 24 godziny na dobę pod adresem http://libra.ibuk.pl.

Po 9 marca korzystanie z IBUKa będzie płatne, jednak wystarczy wybrać się do jednej z 11 filii Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, które wydają kody dostępu do serwisu, by dalej za darmo korzystać z jego usług. Kody wydawane są w bibliotekach przy ul. Jęczmiennej, Kościuszki, Mickiewicza, Poznańskiej, Lubickiej, Lelewela, Okólnej, Żwirki i Wigury, Fałata, Łyskowskiego oraz Konstytucji 3 Maja. Posiadacz kodu może wybierać spośród 757 tytułów.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu jest instytucją kultury samorządu województwa

__________________
(red.)

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook