24 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tygrys z Gostycyna?

1 min read

W najbliższy wtorek (18.04.2017) o godz. 22.00 na antenie POLSAT PLAY, zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka „Poszukiwaczy historii”.

W najnowszym odcinku  zawodowy archeolog Olaf Popkiewicz i  doświadczony poszukiwacz Radosław Biczak będą badać tereny wokół Gostycyna. Na naszych terenach 10 lutego 1945 roku rozegrała się bitwa, w której po stronie niemieckiej i radzieckiej zniszczone zostały 32 pojazdy. Jednym z nich był niemiecki Tygrys, który jak wskazują wszelkie znaki „na Ziemi” i pod ziemią, wciąż gdzieś tu jest ?

Zapraszamy do oglądania !

Sprawą poszukiwań czołgu zajęła się lokalna grupa pasjonatów. Penetracja odbyła się na prywatnym terenie i przyniosła efekty, odnaleziono fragmenty czołgu, który rzekomo uległ zaplanowanej destrukcji. Istnieją nikłe szanse na odnalezienie jednolitej konstrukcji niemieckiej maszyny, ale bez wątpienia sama informacja stanowi dobry element promocji gminy Gostycyn. Kilka lat temu pojazdu szukały zjednoczone siły poszukiwaczy artefaktów przeszłości, również z Tucholi, a całość była przeprowadzona pod auspicjami Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Niestety akcja, choć zakrojona na szeroką skalę, nie przyniosła zamierzonych efektów.

Tygrys – kompendium wiedzy.

 


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook