21 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tym razem…, szczepienia bez przymusu?

1 min read

Szczepienia to bardzo gorący temat, przy którym narosło równie dużo mitów,co „urodziło się” nieprawidłowości. To tematy skrzętnie zamiatane pod dywan, a które swój finał mają w „karzącej ręce sprawiedliwości” i nakładanych grzywnach. Tym razem rodzice mają prawo wyboru – szczepienia w ramach akcji „Wiosna bez pneumokoków”.

20 marca br. rozpoczyna się akcja „Wiosna bez pneumokoków”. Zaszczepione mogą być dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione.

„Przed Państwem szansa bezpłatnego zaszczepienia dzieci przeciw pneumokokom – jednych z najbardziej groźnych bakterii wywołujących ciężkie choroby i często pozostawiających powikłania na całe życie. Taką możliwość oferuje Państwu Ministerstwo Zdrowia. Można zaszczepić dzieci do 5. roku życia, które dotąd nie otrzymały szczepionki przeciw pneumokokom. Wystarczy tylko zgłosić się do swojego Lekarza Pierwszego Kontaktu” – informuje Krajowy Konsultant ds. Epidemiologii dr Iwona Paradowska-Stankiewicz.


Informacja:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi

mgr Justyna Szulc

Źródło: tuchola.pl

Przeczytaj również http://www.mamalekarz.pl/kategoria/szczepienia/

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook