27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tym razem żywioł ominął nasze województwo!

1 min read

Dwie osoby zginęły, a 12 zostało rannych w wyniku silnej wichury, która przeszła nad Polską dzisiejszej nocy. Wczoraj tylko do godz. 23 strażacy interweniowali 6300 razy. Wiatr uszkodził linie energetyczne – bez prądu pozostaje ponad 840 tys. odbiorców. Wichury spowodowały również duże utrudnienia na torach. W pociągach Intercity i Przewozów Regionalnych utknęło wczoraj łącznie 1400 podróżnych.

Pierwsze doniesienia nie pozostawiają złudzeń, miejscami, które ucierpiały najbardziej, po przejściu huraganu Ksawery są lubuskie,  wielkopolskie i dolnośląskie. Żywioł dał się we znaki również zachodniopomorskiemu i śląskiemu. Strażacy interweniowali 6300 razy, bez prądu pozostaje w woj. lubuskim – 271 tys., wielkopolskim – 91 tys. i na Dolnym Śląsku – 111 tys.

W dalszym ciągu zagrożone są: mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie, małopolskie, lubuskie, wielkopolskie, śląskie, dolnośląskie, łódzkie i opolskie, spodziewane są ulewne deszcze. W niektórych regionach może spaść do 50 litrów na metr kwadratowy.


(red.)

Onet.pl

Fot.

©Łukasz Gdak

gloswielkopolski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook